Загуби за "Левски" и ЦСКА в турнира за Лига Европа

\n

Отборът на "Левски" претърпя втора загуба в група "G" на турнира за Лига Европа. Този път "сините" паднаха като домакини от "Лацио" с 0:4. Лациалите решиха изхода на двубоя през първото полувреме с голове на Фернандо Матусалем (22) и Мауро Сарате (45+1). През втората част гостите отбелязаха още два гола чрез Мурад Мегни (67) и Томазо Роки (74).

\n

\n

"Рома" победи ЦСКА с 2:0 в мач от втория кръг на група "Е" на турнира Лига Европа, като развръзката на Олимпийския стадион настъпи в рамките на само три минути. В 20-та минута италианският нападател от нигерийски произход Окака Чука бе изведен абсолютно сам от Мирко Мота и 20-годишният Окака Чука с точен изстрел край Иван Караджов откри резултата - 1:0 за домакините.

\n

Само след три минути ситуацията се повтори - Давид Писаро изведе Симоне Перота сам на три-четири метра от вратата на Караджов и резултатът стана 2:0 за "Рома".