"Севиля" нанесе първа загуба на "Реал" Мадрид

Попадението на Ренато донесе победата на "Севиля" над "Реал" Мадрид с 2:1.Снимки: Reuters
"Реал" Мадрид претърпя първата си загуба в испанското футболно първенство след пет поредни победи, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на "Севиля".

Без две от звездите си - Кристиано Роналдо и Ласана Диара, "Реал" изпитваше сериозни затруднения в защита, особено на левия фланг, където бразилецът Марсело непрекъснато
бе надиграван от Хесус Навас. Именно Навас вкара първия гол с глава в 33-а минута. Вратарят на мадридчани Икер Касиляс направи невероятни спасявания след удари на Ренато и Диего Пероти.
4 минути след подновяването на играта Пепе изравни резултата, но в 66-а минута халфът на домакините Ренато, отново след гол с глава, донесе победата на "Севиля" с 2:1.

"Реал" Мадрид и "Севиля" имат по 15 точки и делят второто място във временното класиране на 3 точки след лидера "Барселона", който има пълен актив от 18 точки.