Владо Николов и "Кунео" биха шампиона "Пиаченца", Матей Казийски с 8 аса за "Тренто"

Владо Николов (Кунео) спря шампиона на Италия Христо Златанов (Пиаченца) в дербито на 3-ия кръг на СерияА1 (на снимката долу), а Матей Казийски бе неудържим за блокадата на Монца
Капитанът на националния ни отбор по волейбол Владимир Николов и неговият "Бре Банка Ланути" Кунео взеха дербито на 3-ия кръг в Серия А1, след като надиграха шампиона "Копра" Пиаченца с 3:1 гейма (23:25, 25:22, 35:33, 25:20).

Първите два гейма бяха напълно равностойни, като двата отбора си размениха по един. Третата част бе изключително драматична, но в крайна сметка "Кунео" се наложи с невероятното трудно с 35:33 след близо 40 минути игра. Владо Николов завърши с 20 точки (55% ефективност в атака). За "Пиаченца" най-много точки записа българинът с италиански паспорт Христо Златанов - 21.

Други 2 от звездите на националния ни тим - Матей Казийски и Цветан Соколов изиграха силен мач при домакинската победа на техния "Итас Диатек" Тренто над "Акуа Парадизо Габека" (Монца) с 3:0 гейма (25:18, 26:24, 25:21).
Казийски бе най-резултатен в мача с 16 точки (57% ефективност в атака), като направи и невероятните 8 аса. Цветан Соколов започна като титуляр за първи път откакто премина в "Тренто" на мястото на бразилеца Леандро Висото и завърши с 11 точки (59% ефективност в атака). За отбора от Монца Мауро Гавото реализира 9 точки.

Победа записа и селекционерът на мъжкия ни национален отбор Силвано Пранди. Професорът и неговият тим "Тренкуолдер" Модена разгромиха последния в класирането "Андреоли" (Латина) с 3:0 гейма (25:16, 25:16, 25:23) като домакин.

Резултати от 3-ия кръг на италианската Серия А1 по волейбол за мъже:
"Тренкуолдер" Модена - "Андреоли" Латина - 3:0 (25:16, 25:16, 25:23)
"РПА-ЛуиджиБаки.it" Перуджа - "Лубе Банка Марке" Мачерата - 2:3 (22:25, 23:25, 25:20, 25:18, 12:15)
"Карило" Лорето - "Марми Ланца" Верона - 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)
"Итас Диатек" Тренто - "Акуа Парадизо Габека" Монца - 3:0 (25:18, 26:24, 25:21)
"Бре Банка Ланути" Кунео - "Копра" Пиаченца - 3:1 (23:25, 25:22, 35:33, 25:20)
"Тонно Калипо" Вибо Валентия - "Сислей" Тревизо - 2:3 (20:25, 21:25, 25:22, 25:16, 10:15)
"Призма" Таранто - "Йога" Форли - 3:0 (25:20, 25:17, 25:20)