"Сливен" и "Берое" не успяха да се победят

Отборите на "Сливен" и "Берое" не успяха да се победят в последната среща от 11-ия кръг на "А" футболната ни група, завършвайки наравно 1:1. И двата гола паднаха преди почивката - домакините излязоха напред в резултата с
попадение на Евгени Игнатов още в 5-та минута. Игнатов бе най-съобразителен след корнер пред вратата на "Берое" и прати топката зад гърба на вратаря Пейков. В 26-та минута Георги Андонов изравни, след като бе изведен сам срещу вратаря Караманов и отбеляза четвъртия си гол за сезона. След почивката двата отбора не сътвориха почти нищо интересно и срещата завърши 1:1.

Тимът на "Сливен" се нуждаеше повече от трите точки, за да се измъкне от зоната на изпадащите, докато със спечелената точка беройци изместиха "Левски" от 5-то място в класирането на "А" група.

Последна среща от 11-ия кръг на "А" футболна група:

Сливен - Берое - 1:1
1:0 Евгени Игнатов 5'
1:1 Георги Андонов 26'

Състави:
Сливен: Караманов, Филипов, Стойчев, М.Ковачев, Янев, Валериев, Стоянов, Петаков (46' - Марков), Христов, Илиев (46' - Въндев), Игнатов
Берое: Пейков, Тодоров, Иванов, Бачев, Александров, Костадинов (90' - Хаджииванов), Жеков, Генчев (72' - Видолов), П.Димитров, Писаров (83' - Запрянов), Андонов

"Берое" заема 5-то място в класирането на "А" група със 17 точки, а "Сливен" е 13-ти с 8. Начело е отборът на "Черноморец" с 26 точки, "ЦСКА" и "Литекс" имат по 25.

По публикацията работи: Светослав Костов