"Пирин" с втора поредна победа в шампионата - 2:0 срещу "Сливен"

Отборът на "Пирин" Благоевград взе втора поредна победа под ръководството на
новия си треньор Стефан Грозданов и се изкачи на 6-то място в класирането на "А" футболната ни група с актив от 21 точки преди останалите двубои от 14-ия кръг на първенството. След като миналия кръг благоевградчани надиграха "Монтана" с 3:0 като гост, в Кюстендил те победиха и гостуващия "Сливен" с 2:0.

Двата отбора се срещнаха за втори път в рамките на четири дни, след като във вторник "Сливен" победи "Пирин" с 1:0 за купата на страната.

Борис Кондев откри резултата в полза на домакините с ефектна задна ножица още в 8-та минута. Даниел Пеев центрира отдясно, в наказателното поле Тодор
Паланков
отклони с глава, за да стигне топката до Борис Кондев, който вкара от около 5 метра. В следващите минути домакините бяха близо и до второ попадение. Най-напред Даниел Пеев и Драги Коцев пропуснаха, а след тях и Борис Кондев. В последните 15 минути на полувремето гостите опитаха да изнесат играта в половината на "Пирин" и бяха близо до гол в две ситуации.

В първата си атака след началото на второто полувреме благоевградчани стигнаха до второ попадение. Негов автор стана Борис Галчев, който от въздуха прати топката зад вратаря Евгени Караманов. Галчев посрещна топката на дъгата на наказателното поле и от воле я вкара за втори път във вратата на гостите. В последните минути на срещата играчите на Стефан Грозданов отново вдигнаха оборотите и можеха да стигнат до трети гол. Калоян Стоянов обаче най-напред улучи горната греда, а при втория си опит срещу него се представи на ниво вратаря Караманов. Накрая пък Даниел Младенов можеше да вкара гол, но отново Караманов се намеси по най-добрия начин.