Локомотив София започна с победа пролетния полусезон

Локомотив София започна с победа пролетния дял на футболното ни първенство, след като се наложи над Берое с 2:0 в предписледната среща от 16-тия кръг на "А" група.

И двата гола вкара ганаецът Дерек Асамоа в 22-та и 90-та минута. Двата отбора доиграха срещата в намален състав след червени картони на Георги Марков от Локомотив и Станислав Бачев от Берое.

Утре е последният мач от кръга - Чрено море - Черноморец. Преди този двубой начело в класирането продължава да е Литекс с 38 точки. Втори и трети са ЦСКА и Локомотив Съфия съответно с 34 и 31 точки. Левски е на четвърто място с 29-ет, следват Черноморец и Славия с по 27 точки.

Резултати от вече изиграните срещи:

Събота: ЦСКА - Локомотив /Пд/ - 3:2, Сливен - Монтана - 1:0, Славия - Спортист/Своге/ - 1:0 и  Миньор /Перник/ - Пирин - 0:1

Петък: Литекс - Локомотив Мездра - 3:0