Берое на финал за купата на България след минимална победа като гост над Чавдар (Етрополе)

Футболистите на Берое се класираха за четвърти път в клубната си история за финал в турнира за Купата на България, след като се наложиха с 1:0 над втородивизионния Чавдар (Етрополе) като гости. Единственото попадение реализира защитникът Атанас Атанасов от фаул, но основна вина за попадението има стражът на етрополци Ивайло Яначков, който не прецени мястото си.

Беройци тръгнаха доста амбицирани в мача, а в 20-ата минута Георги Андонов излезе сам срещу вратаря Яначков. Стражът на етрополци обаче показа спокойствие в рамката и спаси сигурен гол. В 32-ата минута от фаул Слави Жеков улучи страничната греда, въпреки че не беше ясно дали Жеков опита директен удар или центриране. В 39-ата минута при следващият опит от свободен удар гостите поведоха. Левият бранител Атанас Атанасов от 40 метра успя да прехвърли вратаря Ивайло Яначков, който остана два метра пред голлинията си. Отборът от А група продължи да доминира и след старта на второто полувреме. След две изпълнения на свободен удар бяха пропилени от зелените. В 59-ата минута Николай Станков от точката за изпълнение на дузпа стреля над гредата. В ответната атака след центриране на Михайлов се наложи вратарят на беройци Боян Пейков да се намесва сериозно. След почивката домакините от Етрополе потърсиха гола, вложиха повече енергия и бързина в атаките си, но Иво Михайлов и на два пъти Христо Крачанов се разминаха с гола. Старозагорци също имаха своите шансове, но уверени в класата си, предпочитаха да залагат на разиграване на топката и комбинации с едно докосване.