Баскетболистките на Лукойл Нефтохимик с титлата при жените

Баскетболистките на Лукойл Нефтохимик (Бургас) надиграха състава на Дунав Еконт Експрес (Русе) със 70:61 (18:25, 13:10, 21:18, 18:8) точки в третия мач от финална поредица за титлата в първенството. Така Лукойл Нефтохимик спечели серията с 3:0 победи и защити титлата си от миналата година.

Първата част бе изключително оспорвната като гостенките от Бургас поведоха в резултата от началото и след 10 минути имаха аванс от 7 точки - 25:18. В средата на втората четвърт Елена Йоловска от Дунав Еконт получи четвъртото си лично нарушение и седна на пейката, което се отрази на играта на тима на Георги Божков. Домакините намалиха пасива си на 2 точки - 27:29, но не успяха да изравнят. На почивката русенки водеха с 4 точки - 35:31. През третата част възпитаничките на Петко Маринов с кош на Фрида Айли в 21-та минута поведоха с една точка - 38:37, а след това увеличиха преднината си до 5 точки - 47:42. Домакините стартираха началните минути със серия от 9:2. След това обаче Дунав Еконт отново поведе в резултата - с 3 точки при 51:48 две минути преди края на частта.

След 30 минути шампионките губеха с точка - 52:53. В последната част момичетата на Петко Маринов успяха да изравнят - 57:57, 6:28 минути преди края, а след това поведоха със 7 точки - при 64:57 и при 66:59 две минути преди сирената. В края домакините отбелязаха нови две точки и спечелиха с 9 разлика - 70:61. В повторение на миналогодишния финал най-резултатни за Лукойл Нефтохимик бяха Анджела Тисдейл с точки 20, Татяна Лихтарович с 19 и Вера Перостийска с 18 точки. За Дунав Еконт се отличиха Елена Йоловска с 15, точки, а по 12 реализираха Наталия Ануфриенка и Даниела Петева.

Трета среща от финалния плейоф на първенството на България по баскетбол за жени (играе се до три победи):

Лукойл Нефтохимик (Бургас) - Дунав Еконт Експрес (Русе) - 70:61 (18:25, 13:10, 21:18, 18:8)

Лукойл Нефтохимик спечели серията с 3:0 победи и защити титлата си от миналата година.