Асафа Пауъл спечели спринта на 100 метра в първата за годината Диамантена лига в Доха

В остъствието на олимпийският и световен шампион Юсейн Болт, бившият световен рекордьор на 100 метра Асафа Пауъл  спечели спринта на 100 метра в първия турнир за годината от веригата Диамантена лига по лека атлетика в Доха (Катар). Лекоатлатът от Ямайка финишира за  9 секунди 81 стотни.

Американецът Бершон Джаксън победи своя сънародник Керън Клеман и триумфира в бягането на 400 метра с препятствия с време 48 секунди 66 стотни.

При жените на 100 метра с препятствия първа финишира американката  Лоло Джоунс - 12 секунди 63 стотни. В скока на височина победителка стана Бланка Влашич /Хърватия/ с постижение от 198 сантиметра.

Най-добри резултати в света за годината регистрираха - световният шампион на гюле Кристиан Кантуел (САЩ) с  21 метра 82 сантиметра; в бягането на 800 метра - Дейвид Рудиша (Кения) с 1 минута 43 секунди, на 3000 метра стипъчейз  - Езекил Кембой (Кения) с 8 минути 6 секунди 28 стотни.

Турнирът в Доха е първият от общо 14 за годината от новосъздадената Диамантена лига, която е наследник на Златната лига по лека атлетика.