Валеболистките ни отново победиха Гърция в квалификацията за Евро 2011

Четвърта поредна победа записа женският ни национален отбор в квалификациите за Европейското първенство през 2011 г. в Сърбия и Италия.

На започналия днес в Самоков втори турнир в пета група възпитаничките на Драган Нешич се наложиха над  Гърция с 3:0 гейма, в отделните части 25:18, 25:19 и 25:18 точки. С този успех българките запазиха лидерската си позиция в класирането.

Топреализаторка на мача стана Антонина Зетова с 15 точки, а Елица Василева добави 14. Основни фигури и в гръцкия отбор бяха две българки с двойно гражданство. Най-много точки за гостенките, 10, отбеляза Евгения Василева Цима, другата четворка на отбора Марина Калайджиева се отчете със 7.

В по-ранния мач Финландия се наложи над  Португалия с 3:0 гема - 25:8, 25:16 и 25:15 и остана в подножието на върха с възможност да го атакува първото място в директен сблъсък с нашите момичета.