Волейболистите ни загубаха с 1:3 гейма от Бразилия, първия мач от Световната лига за 2010

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби срещу  Бразилия  първия мач от първа група на Световната лига за 2010 година. Обявеният от Международната федерация по волейбол за „Мач на седмицата” двубой завърши при резултат 3:1 гейма , в отделните части 22:25, 25:20, 26:24 и  25:23 в полза на бразилците.

Момчетата на Силвано Пранди започнаха много уверено, поведоха рано и при второто техническо прекъсване авансът достигна до 16:10. "Кариоките" намалиха до 15:17, но все пак българите не допуснаха обрат и взеха първата част с 25:22.

В началото на втория гейм двата отбора играеха точка за точка. Постепенно обачебългарите  започнаха да допуснат повече грешки, най-вече при посрещането. Това даде преднина на бразилците от 16:12 при второто техническо прекъсване, а до края шампионите от Световната лига нямаха проблеми и стигнаха до 25:20.

В третата част отново Матей Казийски и компания започнаха частта по-добре, но постепенно бразилците обърнаха до 17:14. С прецизни действия в отбрана и в атака "трикольорите" отново поведоха при 19:18 и дори бяха на две точки от успеха при 23:21. В решаващите моментиобаче отново бразилците показаха класа. Те взеха три поредни точки, а малко по-късно спечелиха и гейма с 26:24.

В четвъртата част домакините имаха превес. Те поведоха с 10:6, но нашите намалиха до 15:16. До края на гейма разликата се поддържаше на 2 точки за бразилците и в крайна сметка те спечелиха с 25:23, а с това и мача.

Силен мач за "трикольорите" направи звездата на отбора Матей Казийски, който завърши с 20 точки. За Бразилия с 19 точки се отличи Мурило.

Вторият мач Бразилия - България е утре отново от 15 часа и 30 минути.