Григор Димитров продължава напред на турнира в Уинстън Салем

Григор Димитров се класира за 3-ия кръг на тенис турнира в Уинстън Салем, САЩ след победа над Доналд Йънг с 2:1 сета

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за 3-ия кръг на турнира в Уинстън Салем, САЩ с награден фонд 553 125 долара. 20-годишният Димитров, който е 56-и в световната ранглиста и поставен под номер 14 в основната схема, победи във 2-ия кръг представителя на домакините Доналд Йънг с 6:4, 2:6 и 7:6 за близо 2 часа. Дмитров почиваше в първия кръг, а Йънг участва в турнира с "уайлд кард".

В първия сет Димитров направи един пробив и спечели с 6:4. Във втората част обаче той взе само два гейма и логично загуби с 2:6. В третия решителен сет най-добрият български тенисист водеше с 5:4 и сервираше за мача, когато допусна пробив. В тайбрека Димитров поведе с 6:1 и без проблеми стигна до крайния успех.

С победата Димитров си осигури 8 410 долара от наградния фонд и 20 точки за ранглистата.

В 3-ия кръг българинът ще играе с третия поставен Александър Долгополов от Украйна. Долгополов е на 22 години и заема 22-ро място в световната ранглиста. Роденият в Киев тенисист е висок 180 см и тежи 81 кг. Има една титла в кариерата си и спечелени 1 488 130 долара от наградния фондове. Двамата досега не са играли един срещу друг.

Срещата между Григор Димитров и Александър Долгополов ще се играе тази вечер около 20 и 30 часа.