от 07.00 часа

"Монтана" победи "Ботев" с 4:2 във Враца

Снимка: Архив

Монтана победи с 4:2 Ботев във Враца, в първа  среща от днешната програма на А футболна група.

На стадион Христо Ботев, гостите откриха с попадение на Борис Кондев.

В 42-ата минута Мечечиев изведе Луис Едуардо непокрит срещу Цветковски и с хубав удар бразилецът направи 2:0 за Монтана.

За една минута в началото на второто полувреме домакините стигнаха до равенството. С удар с глава под гредата централният защитник на Ботев Траян Траянов намали на 1:2. Второто попадение за домакините вкара Ивайло Данчев след грешка на Дюлгеров, която остави нападателя очи в очи със стража на гостите Христо Иванов.

В 63-ата минута обаче Монтана отново поведе, след като Дюлгеров проби отдясно, подаде към Кондев, който центрира към Янко Сандански и той с удар от пеналта вкара за 3:2. Шест минути по-късно Димитър Илиев изведе Луис Едуардо и бразилецът вкара за 4:2 за тима от Монтана.