от 07.00 часа

"Левски" потъна край Бургас

Снимка: Архив

Изненадите в 9 кръг та А футболна група продължиха и с мача в Бургас между Черноморец и Левски.

Тимът на домакините Черноморец надигра и заслужено победи с 2:0 "Левски". "Акулите" постигнаха седмия си успех от началото на сезона след попадения на Жужу и Анеси в рамките само на 3 минути през втората част.

И двата гола бяха посветени на Херо, като играчите притичваха при него до тъчлинията и бурно изразяваха радостта си. Успехът срещу "Левски" е хубав подарък за треньора, който във вторник пътува за Виена, където започва тежка битка с коварна болест. Всички от сърце му желаем успех и искаме Херо да спечели и този мач, който е най-важният в живота му.

"Сините" тотално разочароваха феновете си и в днешния мач, в който претърпяха трета загуба от началото на сезона след тези от Черно море (1:3) и Лудогорец (1:2). Във временното класиране "Левски" е на 5-ото място с 18 точки, а Черноморец се изкачи на 3-ата позиция с 21. "Акулите" на Херо изостават с 4 точки от лидера Лудогорец.

ЧЕРНОМОЕЦ:12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 5.Николай Николов, 55.Георги Терзиев, 37.Жереми Фо-Поре, 25.Радостин Кишишев, 22.Цветомир Цонков, 8.Лоривал Асис, 19.Абел Анеси, 77.Георги Андонов (63-11.Венцислав Христов), 39.Жагурта Хамрун-Жужу (83-21.Борислав Балджийски)

ЛЕВСКИ:23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов, 11.Симеон Райков (66-8.Тони Калво), 21.Тодор Христов (74-19.Иван Цветков), 22.Дарко Тасевски, 9.Сьорд Арс