Александра Жекова завърши осма в бордъркроса в Стоунъм (Канада)

Снимка: Архив

Най-добрата ни състезателка Александра Жекова зае осмото място в старта по бордъркрос от Световната купа по сноуборд в канадския зимен курорт Стоунъм. Жекова бе дисквалифицирана на полуфиналите, а след това финишира втора в малкия финал след представителката на домакините Доминик Малте. Победата в състезанието заслужи олимпийската шампионка Маей Рикер (Канада), която изпревари в Големия финал французойките Ней Моен Локоз и Дебора Антонио.

В класирането за Световната купа в дисциплината след 5 от 12 старта води Малте с 3560 точки, пред възстановяващата се от контузия в момента Линдзи Джакобелис (САЩ) с 3000 точки. Рикер излезе на трето място с 2950 точки, измествайки Жекова, която вече е четвърта с 2920 точки.