Футболните ни национали изпуснаха Унгария при дебюта на Любослав Пенев

Футболните ни национали завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Унгария в първия мач на новия селекционер Любослав Пенев
Снимка: sportal

Футболистите от националния ни тим пропуснаха да запишат първата си победа през 2012 година, след като завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Унгария в Дьор. При дебюта на новия национален селекционер Любослав Пенев нашите пропуснаха няколко изгодни ситуации през втората част пред близо 13 000 зрители по трибуните, като Адам Салай реализира за домакините в 42-та минута, а Валери Божинов възстанови равенството 3 минути преди края на двубоя. Фрапиращи пропуски направиха Ивелин Попов на два пъти и Александър Тонев излязоха сами срещу вратаря, но не успяха да реализират.

Пенев започна със схема 4-1-4-1 с вратар Николай Михайлов, Иван Бандаловски, Николай Бодуров, Иван Иванов и Петър Занев в защитата, като дефанзивен халф Светослав Дяков, а пред него бяха разположени Станислав Манолев, Владимир Гаджев, Христо Златински и Ивелин Попов, с централен нападател Емил Гъргоров.

В 42-та минута Пинтер стреля към нашата врата, топката случайно попадна в краката на Салай, който я овладя и от около 10 метра я насочи в долния десен ъгъл на Николай Михайлов за 1:0.

На почивката Александър Тонев и Георги Миланов се появиха на местата на Христо Златински и Иван Бандаловски. В течение на срещата Валери Божинов смени Емил Гъргоров, Веселин Минев заигра вместо Петър Занев, а на вратата Стоян Колев се появи на мястото на Николай Михайлов. Последната смяна на Пенев бе Иван Стоянов, който замени Владимир Гаджев.

3 минути преди края на срещата Дяков подаде на Божинов зад гърба на унгарската защита и нападателят на "Лече" вкара във вратата на резервата Габор Кирали.