Литекс" победи с 2:0 "Локомотив" София

Снимка: Архив

Литекс победи с 2:0 Локомотив София в последната среща от 26 кръг в А футболна група.

Ловешките футболисти взеха нови три точки в битката за участие в евротурнирите през есента.

В класирането Литекс събра 52 точки и се изравни с Локомотив (Пловдив), като се доближиха на само 1 зад четвъртия "Левски" и на 3 от третия Черноморец, на който гостуват в Бургас след няколко дни.

"Железничарите" пък останаха в опасната зона и оцеляването им в "А" група все още не е напълно сигурно. Селекцията на Антон Велков продължава да заема 13-ото място с актив от 19 точки, на 5 пред Видима-Раковски, който е първият отбор под чертата.

Победата на Литекс над Локо (Сф) дойде след голове на Марсело Никасио в 47-ата минута и на Георги Миланов в 59-ата.