Баскетболистите ни загубиха от Швеция

Баскетболистите на България загубиха от Швеция със 71:85 точки като гости в квалификация за Европейско първенство.

Равностойната първа част завърши с аванс от 23:19 за домакините, но възпитаниците на Росен Барчовски изравниха за 25:25 в началото на втората четвърт. В следващите пет минути обаче шведите направиха серия от 14:2 точки и поеха контрола върху мача, като малко преди почивката авансът им достигна 15 точки при 49:34.

С много силна игра в третата част българите успяха са съкратят пасива си до само 2 точки при 60:62. В последната част обаче домакините не допуснаха обрат. 4:19 минути преди края скандинавците имаха аванс от само 69:66, след което за три минути те направиха серия от 11 безответни точки и това се оказа решаващо.

За България най-добър беше Чавдар Костов с 20 точки и 5 борби. Христо Николов се отличи с 15 точки, а Седрик Симънс добави 12 точки и 8 борби.

В другата играна среща в групата Азербайджан - Люксембург - 95:77 точки

Начело в класирането с по 8 точки са Германия, Швеция и Азербайджан. България е 4-та със седем.