"Зенит" загуби от "Милан" с 2:3 в Шампионската лига

Снимка: ЕРА/БГНЕС

"Зенит" (Санкт Петербург) загуби от италианския "Милан" с 2:3 в среща от втория кръг в трета група на Шампионската футболна лига на Европа. Още в 13-та минута на мача на стадион "Петровски" гостите вкараха чрез холандеца Урби Емануелсон, а само след три минути египетският атакуващ полузащитник на италианския отбор Стефан Ел Шарави за втори път изпрати топката в мрежата на Вячеслав Малафеев. В самия край на първото полувреме - в 45-та минута, домакините намалиха - след отличен пас на Роман Широков бразилският нападател Хълк с точен удар с левия крак - 1:2. В 48-та минута Хълк изпълни ъглов удар и Роман Широков с глава изпрати топката в мрежата на Кристиан Абиати - 2:2. В 75-та минута вратарят на руския шампион Вячеслав Малафеев лошо изнесе топката, последва удар на Рикардо Монтоливо и Томаш Хубочан в желанието си да изчисти топката си отбеляза автогол - 3:2 за "Милан".