"Левски" победи "Рилски спортист" в Балканската баскетболна лига

"Левски" победи "Рилски спортист" (Самоков) в среща от втората групова фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже.

"Сините" спечелиха с 84:62 (24:10, 21:11, 20:29, 19:12) точки след силно първо полувреме.

Баскетболистите на "Левски" направиха серия от 20:0 в първите минути на мача и поведоха с 22:4.

През втората четвърт възпитаниците на Константин Папазов продължиха отличната си игра, увеличиха преднината си и на почивката водеха с 24 точки - 45:21.

Третата четвърт бе за тима на Росен Барчовски, който вкара 9 точки повече от съперника. Въпреки това играчите на "Рилски спортист" до края на мача не успяха да стопят големия си пасив.

Чавдар Костов завърши с 29 точки за победителите. Николай Върбанов се отчете с 12 точки и 9 борби, а 12 точки отбеляза и Хрисимир Димитров.

За тима от Самоков Тери Смит завърши с 26 точки, Христо Захариев добави 12 точки, а с 10 точки и 7 борби приключи Бракстън Дюпри.