от 21.00 часа

„Манчестър Сити” победи „Манчестър Юнайтед”

Снимка: ЕПА / БГНЕС

„Манчестър Сити победи „Манчестър Юнайтед с 2:1 в дербито на Манчестър и по този начин запази макар и минимални шансове за титлата в Англия. На „Олд Трафорд“ всичко интересно се случи през второто полувреме, когато паднаха и трите гола, всичките дело на играчи на Сити.

Джеймс Милнър откри резултата в 51-вата минута, но автогол на Венсан Компани възстанови равенството в 59-ата минута. Победата на "гражданите" пък донесе резервата в този мач Серхио Агуеро, който в 78-ата минута надбяга цялата защита на съперника и с великолепен удар под гредата не остави шансове на Давид Де Хеа.

След този успех домакините от “Сити” вече имат 65 точки и стопиха разликата на върха със своя опонент на 12 точки. Юнайтед пък запазва първата си позиция със 77 точки.