от 15.00 часа

Хърватия - Литва и Испания - Франция на полуфиналите на Евро 2013 по баскетбол

Литва отстрани Италия след 81:77 точки и ще играе на полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол в Словения

Отборите на Хърватия и Литва се класираха за полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол за мъже, което продължава в Словения и тази вечер ще определят единия финалист в първенството на Стария континент.

Хърватите надиграха изненадата в турнира Украйна с 84:72 точки след много силна втора част. След равностойни първи 10 минути - 22:22 точки, Хърватия направи серия от 19:1 и на почивката имаше преднина от 16 точки. Украинците, които са домакини на следващото европейско първенство, спечелиха 3-тата част, но съперниците им поддържаха през цялото време преднина от 10 точки.

Крунослав Симон приключи мача с 23 точки, а Боян Богданович добави 14. За Украйна с 15 точки завърши Вячеслав Кравцов.

Литва спечели срещу Италия с 81:77 точки, като двубоят се реши в последната четвърт. Резултатът вървеше равен до края на 3-тата част, но в последните 10 минути, в която балтийците направиха силна серия 15:0 точки и въпреки опитите на италианците да изравнят, лошото начало ги прати в мачовете за разпределение на местата от 5-о до 8-о.

Мантас Калниетис и Рейналдас Сейбутис бяха най-резултатни за Литва с по 17 точки, а Марко Белинели реализира 22 за "адзурите".

В другия полуфинал тази вечер в Любляна ще играят отборите на Испания и Франция.