"Локомотив" обезмисли реванша с "Витоша" (Бистрица) след 5:0 в Пловдив

"Локомотив" (Пловдив) разгроми с 5:0 втородивизионния "Витоша" (Бистрица) в първи осминафинален мач в турнира за Купата на България. Два гола за успеха реализира Станко Йовчев, а по веднъж се разписаха Аймен Белаид и резервите Крис Гади и Георги Стефанов. В групата на гостите от Бистрица бе включен бившият премиер Бойко Борисов, който обаче не се появи в игра.

Старши треньорът на "Локомотив" Александър Станков направи доста промени в стартовия състав и пусна играчи, които по-рядко получават шанс за изява. Домакините поведоха в 24-тата минута с гол на Аймен Белаид, който засече топката в мрежата след центриране на своя брат - новото попълнение Тижани Белаид. В самия край на първата част настъпиха минутите на юношата на ЦСКА Станко Йовчев, който блесна с два гола за "Локомотив" в рамките три минути. Йовчев реализира в 41-вата минута с удар отблизо, а малко по-късно отново той беше точен за 3:0. След почивката силни изяви имаше влезлият като резерва Георги Стефанов, който в 51-вата минута центрира меко от дясно и Крис Гади покачи на 4:0, а в 71-вата минута Стефанов направи 5:0 с хубав шут извън наказателното поле.

Разгромната победа на "Локомотив" (Пловдив) обезсмисли реванша, който ще се изиграе на 16-и ноември.

Първа осминафинална среща от турнира за купата на България по футбол:

"Локомотив" (Пловдив) - "Витоша" (Бистрица) - 5:0 (3:0)

голмайстори: 1:0 Аймен Белаид 24, 3:0 Станко Йовчев 41, 43, 4:0 Крис Гади 51, 5:0 Георги Стефанов 71

стадион: "Локомотив"

главен съдия: Атанас Димитров

жълт картон: Георги Стефанов (Локомотив)

състави:

"Локомотив" Пловдив: Акалски, Куанг, Н'Диайе, Диего, Камбуров (46-Гади), Аймен Белаид, Илиадис, Йовчев (46-Стефанов), Якимов, Тижани Белаид (69-Тимонов), Ас. Георгиев;

"Витоша": Ан. Господинов, Върбанов, Иванов, Стоянов, Яначков (83-Димитров), Павлов, Садула, Ан. Петров, Димов, Предев (67-В. Андонов), П. Петров (50-Ив. Георгиев).