Хокеистите на "Торонто" победиха "Детройт" пред рекордните 105 591 зрители

Снимка: ЕПА / БГНЕС

"Торонто" победи "Детройт" с 3:2 след дузпи в "Зимната класика" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Срещата се игра на открито на стадиона в Мичиган пред рекордна за хокей публика от 105 591 зрители.

Предишният рекорд на този футболен стадион е 104 173 зрители от 2010-а година на двубой от колежанското първенство по хокей на лед.

Тайлър Бозак отбеляза победната дузпа, а Джонатан Берние направи две ключови спасявания във финалните минути.

Срещата се игра при непрекъснат снеговалеж и температура от минус 10 градуса.

След нулева първа част Даниел Алфредсон откри резултата за "Детройт". Джеймс ван Римсдайк изравни, а с попадения на Бозак "Торонто" поведе в началото на третата третина.

Джъстин Абделкадер направи 2:2 за домакините. В продължението капитанът на "Детройт" Хенрик Зетеберг пропусна отлична възможност, а при дузпите Бозак донесе успеха на "Торонто".

Берние направи 41 спасявания, което е рекорд за мач на открито в редовния сезон.