"Ботев" лъже пловдивския "Локомотив" в последните секунди

"Ботев" измъкна точка при домакинството си на четвъртия в "А" група "Локомотив" /Пловдив/ и завърза още повече битката за лига "Европа". В мач от 28-ия кръг врачани завършиха 1:1, като вкараха гола си в последните секунди на даденото от рефера Георги Йолрданов продължение.

© Снимка: Жоро Александров

"Златната" резерва Николай Владинов с глава вкара след изпълнение на ъглов удар и хвърли в екстаз около 2 000 души по трибуните. Гостите побесняха от изхода на мача и направиха погром в съблекалнята си, като счупиха с ритници една от вратите, надупчиха една от стените на съблекалните и потрошиха плексигласово покритие на тунела. Щетите бяха описани от делегата Борислав Колев, който ги вписа надлежно в доклада си.

Драма имаше и на пресконференцията след мача, когато старши-треньорът на гостите Емил Велев-Кокала обяви, че врачани са били стимулирани от Левски и Литекс, за да спрат възпитаниците му от евротурнирите.

Наставникът на "Ботев" Антони Здравков определи изказването на Кокала като част от "футболния фолклор" и опроверга, че врачанските футболисти ще вземат повече пари от това за равенство у дома. Шефът на "смърфовете" Константин Динев обяви бесен след мача, че отбори като "Ботев" нямат място в елита, на което шефовете на домакините отговориха, че разбират болката на ценителя на фолкдиви, но обещаха, като преспи да му мине и да разбере, че е говорил глупости.

Преди почивката нищо интересно не се случи на зеления терен, освен уникалния пропуск на Илиян Йорданов. Нападателят би от 1 метър в тялото на вратаря на домакините Веселин Цветковски. След почивката "Ботев" натисна противника, който се яви в експериментален състав, пазейки титулярите си за финала за купата в сряда. В 55-та мин. Светослав Валериев беше изведен сам срещу вратаря на гостите Ставрев, но би над вратата. В 64-та мин. Базил де Карвальо вкара гол с глава след центриране на Драги Коцев и веднага беше сменен от Велев. До края врачани натикаха противника в наказателното му поле, но изравниха чак в добавеното време. Иван Коконов с шут от 10 метра в 69-та мин. опари ръцете на Ставрев, а в 74-та мин. Илия Илиев прехвърли вратаря на гостите и вратата му. Между 86-та и 89-та мин. Цеков и Коцев можеха да вкарат втори гол за "смърфовете" но пропуснаха, а в края на мача Владинов ги обля със студен душ.

"БОТЕВ" (Враца): 33.Веселин Цветковски, 22.Руслан Куанг, 14.Петър Альошев, 29.Дарко Савич, 30.Лъчезар Балтанов, 8.Светослав Валериев /70 - 20 К.Мичрев/, 19.Николай Христов /57 - 27 Р.Рангелов/, 7.Илия Илиев, 13.Николай Маринов, 17.Иван Коконов, 10.Бранимир Костадинов /67 - 24 Н.Владинов/.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1.Стоян Ставрев, 6.Танко Дяков, 3.Валери Георгиев, 4.Михаил Венков, 5.Юнес Бенжалюн, 89.Станислав Маламов /46 - 23 Д.Георгиев/, 25.Ангел Йошев, 44.Любомир Витанов, 19.Базил Де Карвальо /65 - 9 Л.Цеков/, 29.Драги Коцев, 11.Илиян Йорданов /90 - 17 Н.Николов./

Голмайстори: 0:1 Базил Де Карвальо (63), 1:1 Иван Коконов (90+4)

Главен съдия Георги Йорданов /Габрово/; стадион "Христо Ботев" /Враца/ - 2 000 зрители.

8. Черно море 43
9. Миньор (Перник) 34