Баскетболистките на "Монтана" загубиха в Хасково

В оспорван двубой от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени "Хасково 2012" се наложи над гостуващия "Монтана 2003" със 78:75 точки. Чуждестранните попълнения в състава на новака в лигата Амра Мехмедич и Биляна Турчинович бяха с основна заслуга за победата, след като отбелязаха съответно по 23 и 19 точки.

За "Монтана" най-полезни бяха Милена Томова с 30 точки и 10 борби и Катя Кордова с 19 точки и 6 борби.

Баскетболистките на Хасково бяха по-концентрирани през първото полувреме, възползваха се максимално от възможностите си и това им помогна да се оттеглят на почивката с преднина от 10 точки – 42:32.

В третата част момичетата на Славко Димитров се опитаха да обърнат резултата и усилията им дадоха частичен резултат – 55:60 след 30 минути игра. В началото на последната четвърт Хасково отново пое инициативата и възстанови двуцифрената си преднина, като до последния сигнал не изпусна лидерството и се поздрави с успеха – 78:75.
По публикацията работи: Екип КЛУБ СПОРТ