от 18.00 часа

"Ботев" Враца би в контрола "Локо" София с 3:2

"Ботев" Враца продължи победния си ход в контролите, като този път жертва на врачани стана столичният "Локомотив". В среща, играна в сряда на стадиона в Сандански, възпитаниците на Антони Здравков победиха "железничарите" с 3:2 в истински голов трилър.

Първата част беше за врачани, които дръпнаха в резултата с 2 чисти гола. В 17 минута дошлият от "Локо" Сф Васил Велев разигра с Цветелин Тонев, който пусна хитър пас към Иван Коконов и нападателят вкара от трудна позиция под плонжа на Божидар Митрев за 1:0. В 33-та минута пак Коконов, но с глава, можеше да вкара, ала топката беше избита в ъглов удар. След изпълнението му от Илия Илиев, Тихомир Найденов с глава отбеляза второто попадение за "Ботев".
В 45 минута обаче "железничарите" намалиха резултата. Тогава Димитър Телкийски подаде на Бранимир Костадинов и доскорошният нападател на "Ботев" вкара с глава за 2:1.

През втората част наставниците- Антони Здравков на врачани и Емил Велев на столичани, вкараха в игра нови единайсеторки. В 52-та минута Гаджев влезе остро в краката на Светослав Валериев, което доведе до разправии по терена, а халфът на "Локо" получи жълт картон.

В 60 минута софиянци стигнаха малко щастливо до изравняването, след като удар на Искрен Писаров рикушира в гърба на врачански футболист и топката излъга Здравко Чавдаров, влизайки в мрежата зад гърба му.

"Ботев" отвърна бързо на удара- в 68 минута, след изпълнение от корнер, Росен Ванков свали топката за Андрей Атанасов и нападателят безмилостно я забучи в мрежата на столичани за 3:2.

До края на мача врачани изпуснаха още 2 чисти голови положения. В 80-та минута Атанасов прехвърли вратаря на съперника Галев, но топката се удари в гредата, а притичалият Руслан Куанг не можа да я насочи в мрежата. Минута по-късно Румен Рангелов излезе сам срещу кума си Галев, но не успя да го преодолее и резултатът остана 3:2.

Следващата контрола на "Ботев" е в събота, пак в Сандански, когато противник на врачани е "Славия".

СТАТИСТИКА
БОТЕВ: Митов, Л.Петров, Жайро, Савич, Найденов, Велев, Д.Димитров, Илиев, Тонев, Коконов, Борисов /като резерви играха още: Чавдаров, Куанг, Ванков, Георгиев, Маринов, Валериев, Иванов, Христов, Рангелов, Атанасов, Николов/.
ЛОКОМОТИВ: Митрев, Дюлгеров, Бранеков, Янев, Николов, Пеев, Борносузов, Трифонов, Бибишков, Костадинов, Телкийски /като резерви играха още: Галев, Димитров, Велков, Добрев, Пенев, Петров, Павлов, Гаджев, Дафчев, Писаров, Манолов, Илиев, Петков, Василев/.
ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Коконов /18/, 2:0 Найденов /34/, 2:1 Костадинов /45, 2:2 Писаров /60/, 3:2 Атанасов /68/.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Христов и Николов /Ботев/; Гаджев /Локомотив/
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Христо Ристосков

По публикацията работи: Жоро Александров