Дузпи решиха мегадербито Русия - САЩ в хокея

Ти Джей Оши вкара победната дузпа за успеха на САЩ над Русия с 3:2
Снимка: sochi2014.com

Наказателни удари решиха мегадербито от първа предварителна група на мъжкия хокеен турнир на Олимпийските игри между Русия и САЩ. В крайна сметка, след много пропуски и от двете страни, американците победиха с 3:2. Решаващите дузпи след редовните 3 бяха дело на Ти Джей Оши.

Първият период не зарадва зрителите с попадения, но имаше всичко друго в суперхокея - силови прийоми, бързи атаки, красиви комбинации и т.н. Домакините поведоха през втория период след перфектно извеждащо подаване на Андрей Марков към Павел Дацюк, който елегантно прати шайбата във вратата на Джонатан Куик. Американците върнаха гола след наказание на Александър Радулов - Кем Фаулър добави от упор шайбата за 1:1. В третата част пък напред излязоха американците, които отново материализираха "пауър-плей" при второто наказание на Радулов в мача, а точен беше Джо Павелски. Павел Дацюк обаче се прояви отново - играчът на "Детройт" възстанови равенството с удар под корите на Куик също в момент на предимство. 5 минути преди края далечен изстрел на Фьодор Тютин попадна в целта, но радостта на руснаците беше кратка, след като заради изместена врата съдиите не зачетоха попадението. Така се стигна до петминутно продължение, в което Кейн, излязъл сам срещу вратаря на Русия Сергей Бобровски не успя да го преодолее.

В наказателните изстрели по-голяма точност и концентрация показаха  момчетата на Дан Байлсма или по-точно един от тях - Ти Джей Оши изпълни цели шест наказателни удара, след като в първите три опита на двата отбора победител не беше излъчен. За руснаците на няколко пъти се сменяха Иля Ковалчук и Павел Дацюк. При последната, седма дузпа, Ковалчук изпусна, а Оши вкара за трети път през краката на Бобровски и това донесе две точки на САЩ.