Шуменец с купа “Шумен”

Завършилия четвърти – последен турнир от шахматната верига за купа „Шумен” изненадващо, но заслужено за първи път спечели жена – състезателката от Русе Елица Раева. Тя стартира неубедително, но на финала прояви силен характер, защити няколко тежки позиции и с 5 точки и половина, както и със своя допълнителен показател успя да изпревари международния майстор Атанас Димитров от Шумен. Трети и четвърти, с по пет точки се класираха Тодор Гълъбов от Велико Търново и Христо Ивелинов от Варна. Генералното класиране с най-добри резултати сборно от четирите турнира спечели международният майстор Атанас Димитров от Шумен с 57 точки – само с една повече от варненския шахматист Христо Ивелинов. Трети остана Тодор Галунов с 54 точки.