Григор Димитров не остави шансове на Багдатис, ще играе срещу кошмара си Гулбис на 1/4-финалите

Григор Димитров показва поредната си точка при победата над Багдатис с 2:0 сета в Акапулко

Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на тенис турнира в Акапулко, Мексико с награден фонд от близо 1,5 милиона долара след успех над Маркос Багдатис от Кипър с 6:1 и 6:4.

Класирането за 1/4-финалите гарантира на 22-годишния ни тенисист 32 600 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

Неговият следващ съперник ще е Ернест Гулбис, който наскоро го победи на турнира в Ротердам. Латвиецът елиминира Давид Гофен от Белгия в три сета.

Мачът стартира по най-добрия начин за Димитров, който реализира ранен пробив и поведе с 2:0. Багдатис не намери отговор на разнообразната игра на най-добрия ни тенисист, като загуби и следващите три гейма, преди да вземе гейм. Димитров спечели подаването си, а с това и първия сет с 6:1.

Във втората част Григор Димитров отново проби в началото, но този път Багдатис реагира и изравни за 2:2. Последва нов пробив за българина, който до края не изпусна инициативата и спокойно затвори мача след 6:4.