Съставът на Русия на финал на световното първенство по хокей на лед

Съставът на Русия детронира тима на Швеция и след успех с 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) се класира за финала на Световното първенство по хокей на лед в Беларус.

Двубоят започна отлично за защитаващите титлата си скандинавци, които вкараха първия гол още в 19-ата секунда. Оскар Мьолер беше изведен сам срещу Сергей Бобровски след груба грешка в защитата на съперника и прокара шайбата между краката на вратаря за 1:0 за Швеция.

Руснаците обаче не се стъписаха от ранното попадение и до края контролираха мача. Сергей Плотников изравни в 13:25 минута, а две минути преди края на първия период Сергей Широков изведе "Сборная" напред. В 31:02 минута Антон Белов вкара за 3:1. Данис Зарипов и Евгени Медведев се отличиха с по две аистенции за успеха. Бобровски завърши с 22 спасявания, а стражът на шведите Пер Нилсон отрази 31 шайби. Възпитаниците на Олег Знарок ще срещнат в спора за трофея днес тима на Финландия.

Русия има рекордните 26 титли, 22 от които са извоювани като СССР. За последно отборът триумфира през 2012-а година.