НСА ще бъде домакин на два престижни международни конгреса

От 9 до 11 октомври НСА „Васил Левски“ ще бъде домакин на IX Европейски конгрес на Международната федерация по физическо възпитание (FIEP) и VII Международен научен конгрес „Спорт, стрес, адаптация“.

Сред гостите и лекторите в програмата на конгреса ще бъдат доказани специалисти, големи имена в тези области в целия свят.

Един от тях е Рандъл Уилбър - старши спортен физиолог в американския олимпийски център за обучение в Колорадо спрингс, член на отбора на САЩ в три летни и четири зимни олимпиади, работил с много успешни американски спортисти от ранга на Майкъл Фелпс и Миси Франклин. Гост ще бъде и Франк Дик - един от най-добрите лектори във Великобритания. Бивш треньор на Дейли Томпсън, Катарина Вит и Борис Бекер. Под негово ръководство британския тим по лека атлетика достига своите най-добри постижения. А също и Кен Хардман - почетен професор в Университета в Уорчестър, Великобритания, експертен съветник в ЮНЕСКО, Световната здравна организация и МОК в областта на училищното физическо възпитание и развитието на спорта.

Предварителната информация за двата форума е на Проф.Даниела Дашева - Председател на организационния комитет и зам. ректор по научната част и на Доц. Николай Изов - зам. ректор по учебната част в НСА
print Отпечатай

Ботев“(Нови пазар) загуби гостуването в Суворово след по-добра игра през втората част на мача

„Ботев“(Нови пазар) загуби драматично гостуването си на „Суворово 1“ за първенство на Североизточната трета лига – ХХХIII  последен кръг - втора фаза, с минималното 1:0. Срещата ще се запомни с много добрата игра на гостите от Нови пазар. В 30-та минута домакините се възползваха от една поредна грешка в защитата на „Ботев“ и от статично..

публикувано на 28.05.17 в 11:30
БФС

ЦСКА София - "Левски" и "Локомотив" (Пд) - "Дунав" пряко по "Хоризонт"

Мачовете ЦСКА София - "Левски" и "Локомотив" (Пд) - "Дунав" от 35-ия кръг в първата шестица на първата ни футболна лига ще бъдат предавани пряко по програма "Хоризонт". Срещата на стадион "Васил Левски" започва в 18 часа и 30 минути, а мачът в Пловдив - в 21 часа. Също от 21 в Каварна ще играят "Черно море" и "Лудогорец".

публикувано на 28.05.17 в 09:19
Мирела Демирева

Мирела Демирева пета в Юджийн

Мирела Демирева завърши на пето място в своя първи старт за сезона в турнир от "Диамантената лига" в Юджийн (САЩ). Тя преодоля188 см и три пъти не успя на 192. Победителка с 203 см е рускинята Мария Ласицкене. В същия турнир Ивет Лалова финишира осма на 200 м с резултат 22 сукунди и 88 стотни, а първа с 21.77 е американката Тори Боуи.

публикувано на 28.05.17 в 08:55
Невяна Владинова

Невяна Владинова със сребро в Барселона

Невяна Владинова спечели сребърния медал на международния турнир по художествена гимнастика в Барселона. С 3 десети от точката я изпревари испанката Наталия Гарсия, а трета - на точка и половина след Владинова завърши израелката Виктория Филановски. Две грешки в упражнението с бухалки лишиха нашата гимнастичка от първото място. Владинова заслужи..

публикувано на 28.05.17 в 08:36
Отборът на

"Берое" победи "Лукойл Академик" в третия баскетболен финал

Носителят на купата на България "Берое" запази шансове за титлата в баскетболното ни първенство за мъже, след като в третия мач от финалите победи "Лукойл Академик" в Стара Загора със 74:64 (21:20, 20:8, 18:20, 15:16) точки. Така Берое намали изоставането си във финалите на 1:2 победи, а се играе до три. Най-резултатен за "Берое" с 22 точки бе Шейн..

публикувано на 27.05.17 в 20:50

"Етър" се завърна в първа футболна лига

След 5 години отборът на "Етър" се завръща в елита на футболното ни първенство. Това стана факт след като в 30-ия кръг на втора лига отборът от Велико Търново завърши 2:2 като гост на "Несебър". Останалите резултати: "Банско" - "Локомотив" (Сф) 1:4, "Витоша" - ЦСКА (Сф) втори отбор 2:1, "Левски" (Карлово) - "Поморие" 1:0, "Лудогорец" втори отбор -..

публикувано на 27.05.17 в 20:32
Кими Райконен

Кими Райконен тръгва пръв утре в Монте Карло

Кими Райконен с Ферари ще стартира утре от първата позиция в състезанието за голямата награда на Монако по улиците на Монте Карло- щести кръг от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1. Втори ще тръгне съотборникът му и лидер в генералното класиране Себастиан Фетел, а трети - Валтири Ботас с Мерцедес. Световният шампион от тима на Мерцедес Люис..

публикувано на 27.05.17 в 16:44