"Лацио" излезе на 3-то място в Италия след разгром срещу "Фиорентина"

Погба вкара победния гол за "Ювентус" срещу "Сасуоло"

Германският нападател Мирослав Клозе отбеляза два гола при победата на "Лацио" с 4:0 срещу гостуващия "Фиорентина" в среща от 26-ия кръг на футболното първенство на Италия. След четвъртия си пореден успех в "Серия А" римляните се изкачиха на трето място с класирането с 46 точки. Лидер е "Ювентус" с 61 точки, а "Рома" е на втората позиция с 50 точки. "Фиорентина" е на пето място с 42 точки.

Домакините доминираха през целия двубой. Лукас Билия откри резултата още в шестата минута. В 33-ата минута удар на Билия беше отбит от вратаря Нето, след което топката срещна гредата. Пропуски през първата част направиха Клозе и бразилецът Фелипе Андерсон. Антонио Кандрева покачи на 2:0 в 65-ата минута след точно изпълнена дузпа. 10 минути по-късно Клозе завърши чудесна контраатака на домакините, започнала от Кандрева. В 85-ата минута германецът оформи крайното 4:0 отново след контраатака.

В последния мач от кръга "Ювентус" победи "Сасуоло" с 1:0 като домакин с късен гол на Пол Погба 5 минути преди края.