Eмисия новини
от часа

„Надпяване” - фолклорната класация на програма „Христо Ботев”, месец февруари 2019 година

| обновено на 07.02.19 в 13:15
Снимка: Анелия Кръндева

В класацията „Надпяване“ всеки месец ви представяме различна музика. Стараем се да бъдем на вълните на новите фолклорни жанрове, но и да не забравяме традиционното звучене на любимата ни народна музика.

В нашия ефир ще чуете да се надпяват не само прекрасни певци, но и виртуозни инструменталисти.
Освен актуална музика от фонда на БНР в нашата класация звучи и музиката на всички автори и изпълнители, които творят извън радиопределите.
Музикалните предложения, участващи в месечната надпревара, са пет на брой и се излъчват всеки вторник от 18.30 часа в предаването „Жива вода”, а по време на всяко следващо издание те биват припомняни.
Вие имате възможност да направите избора си, посочвайки едно от предложенията като свой фаворит или може да подредите избраните от вас на първо, второ и трето място.


Гласуването се извършва по следните начини:
- на редакционния телефон: 9336 626 и 9336 605
- с писма на адрес:
1040 София бул. „Драган Цанков” № 4 програма „Христо Ботев” за конкурса „Надпяване”
- на мейл адрес: narodnapesenbnr@gmail.com


Песни, участнички в класацията „Надпяване“ за месец февруари 2019 г.:

1. „Снощи съм минал, кузум Еленке“

изпълнява: Трио „Българка“



2. „Фуруглица трепери и Тече ми вода студена“

изпълнява: Сестри Бисерови




3. „Нено, ле“

изпълнява: квартет „Славей“



4. „Гергина цъфти, не вехне“

изпълнява: трио „Зорница“




5. „Минкината“

изпълнява: Сестри Кушлеви



Песни на месеца:


Песен победител за месец януари:
„Кога се мажеше“
изпълнява: Карамфил Божиков

Победител за месец декември:
„Коледарци“
автор и аранжор: Ганчо Гавазов и Стоимен Добрев
изпълнява: Хор и оркестър при НУФИ - Широка лъка

Победител за месец ноември:
„Де дойде, Янко“
аранжор: Костадин Генчев
изпълняват: Христина Анастасова и Оркестъра за народна музика на БНР

Победител за месец октомври:

„Страхилово хоро“
автор: Димитър Кръстев
изпълнява: Оркестър Ловеч

Победител за месец септември:
„Заспал юнак и Чоко черноко момиче“
изпълнява: Елисавета Демирова

Победител за месец август:
„Хубава, бяла Гроздана“
изпълняват: Оркестър „Табиет“ и Ваня Друмева
аранжимент: Ваня Друмева


Победител за месец юли:
„Бяла Стана“
изпълнява: Петя Панева и ОНМ на БНР
аранжимент: Димитър Христов

Победител за месец юни:
„Иван си стадо мамеше“
изпълнява: Галя Петрова

Победител за месец май:
„Калино мило“
изпълнява: Glo-Bal-Kan

Победител за месец април:
„Авлига и Славей”
изпълнява: Динка Русева и Тодор Кожухаров

Победител за месец март:

„Празнична ръченица“
изпълнява: Оркестърът за народна музика на БНР
диригент: Христофор Раданов
композитор: Красимир Кондов

Победители за месец февруари:
„Ирино, ле“
изпълнява: Ивелина Димова
аранжор: Живко Желев и Пламен Желев

„Из пътя върви невеста“
изпълнява: Ива Гидикова
аранжор: Александър Тодоров

Победител за месец януари:
„Мила ми е, мамо“
изпълнява: Надежда Хвойнева
аранжор: Коста Колев

Още от
На горния ред: „Блъд, Сует енд Тиърс“, Жан-Батист Люли и Хенри Пърсел; на долния ред: Клаудио Монтеверди, Жан-Жозеф Муре, Джим Кроучи и Джони Мичъл

Групов портрет - втора част

публикувано на 11.02.19 в 09:05

Неща от живота

публикувано на 09.02.19 в 09:10

Групов портрет - първа част

публикувано на 04.02.19 в 13:38
Хелга Дернеш в ролята на Изолда в „Тристан и Изолда“

Хелга Дернеш – любимката на Караян

публикувано на 02.02.19 в 08:05

Последно в

Всички новини в Музика: днес | вчера