Eмисия новини
от 04.00 часа

„Надпяване” - фолклорната класация на програма „Христо Ботев”, месец декември 2018 година

| обновено на 05.12.18 в 10:38
Снимка: Анелия Кръндева

В класацията „Надпяване“ всеки месец ви представяме различна музика. Стараем се да бъдем на вълните на новите фолклорни жанрове, но и да не забравяме традиционното звучене на любимата ни народна музика.

В нашия ефир ще чуете да се надпяват не само прекрасни певци, но и виртуозни инструменталисти.
Освен актуална музика от фонда на БНР в нашата класация звучи и музиката на всички автори и изпълнители, които творят извън радиопределите.
Музикалните предложения, участващи в месечната надпревара, са пет на брой и се излъчват всеки вторник от 18.30 часа в предаването „Жива вода”, а по време на всяко следващо издание те биват припомняни.
Вие имате възможност да направите избора си, посочвайки едно от предложенията като свой фаворит или може да подредите избраните от вас на първо, второ и трето място.


Гласуването се извършва по следните начини:
- на редакционния телефон: 9336 626 и 9336 605
- с писма на адрес:
1040 София бул. „Драган Цанков” № 4 програма „Христо Ботев” за конкурса „Надпяване”
- на мейл адрес: narodnapesenbnr@gmail.com

Произведенията, участници в класацията „Надпяване“ за месец декември 2018 г.:

1. „Коледарци“
автор и аранжор: Ганчо Гавазов и Стоимен Добрев
изпълняват: Хор и оркестър при НУФИ Широка лъка

2. „Замръкнала Рада“
аранжор: Коста Колев
изпълняват: Янка Рупкина и Оркестъра за народна музика на БНР

3. „Котленско хоро“
аранжор: Ангел Димитров
изпълняват: Орлин Памуков и Оркестъра за народна музика на БНР

4. „Я излез, Донке“
аранжор: Христофор Раданов
изпълняват: Данислав Кехайов и Тодор Кожухаров

5. „Сръбска душо“
автор и аранжор: Любомир Гешковски
изпълнява: Любомир Гешковски

Песни на месеца:

Победител за месец ноември:
„Де дойде, Янко“
аранжор: Костадин Генчев
изпълняват: Христина Анастасова и Оркестъра за народна музика на БНР

Победител за месец октомври:

„Страхилово хоро“
автор: Димитър Кръстев
изпълнява: Оркестър Ловеч

Победител за месец септември:
„Заспал юнак и Чоко черноко момиче“
изпълнява: Елисавета Демирова

Победител за месец август:
„Хубава, бяла Гроздана“
изпълняват: Оркестър „Табиет“ и Ваня Друмева
аранжимент: Ваня Друмева


Победител за месец юли:
„Бяла Стана“
изпълнява: Петя Панева и ОНМ на БНР
аранжимент: Димитър Христов

Победител за месец юни:
„Иван си стадо мамеше“
изпълнява: Галя Петрова

Победител за месец май:
„Калино мило“
изпълнява: Glo-Bal-Kan

Победител за месец април:
„Авлига и Славей”
изпълнява: Динка Русева и Тодор Кожухаров

Победител за месец март:

„Празнична ръченица“
изпълнява: Оркестърът за народна музика на БНР
диригент: Христофор Раданов
композитор: Красимир Кондов

Победители за месец февруари:
„Ирино, ле“
изпълнява: Ивелина Димова
аранжор: Живко Желев и Пламен Желев

„Из пътя върви невеста“
изпълнява: Ива Гидикова
аранжор: Александър Тодоров

Победител за месец януари:
„Мила ми е, мамо“
изпълнява: Надежда Хвойнева
аранжор: Коста Колев

Още от

Последно в

Преди 22 дни Музика
Всички новини в Култура: днес | вчера

Най-четени