„Манчестър Сити“ с труден успех над „Астън Вила“

„Манчестър Сити“ победи много трудно с 3:2 у дома срещу „Астън Вила“ в последен мач от съботната програма в 34-ия кръг на английската Висша лига.

Гол на Фернандиньо от близка дистанция след изпълнение на корнер в 89-ата минута осигури важния успех за шампионите от 2014 година.

В третата минута Серхио Агуеро наказа грешка на вратаря Брад Гузан, а Александър Коларов направи аванса на домакините два гола след точно изпълнение на фаул в 66-ата минута.

„Вила“ се възползва от неуверените изяви на вратаря Джо Харт и изравни с голове на Том Клевърли и Карлос Санчес между 68-ата и 85-ата минута на двубоя.

Поне временно „Манчестър Сити“ се изкачи на трето място във Висшата лига с актив от 67 точки. Застрашеният от изпадане от елита „Астън Вила“ е на 16-а позиция с 32 точки. Днес лидерът в класирането „Челси“ гостува на лондонския си съперник „Арсенал“.