Топалов завърши седми на турнира в Сейнт Луис

Снимка: chess.com

Българският гросмайстор Веселин Топалов завърши на седмо място на силния турнир по шахмат в Сейнт Луис с награден фонд 300 хиляди долара.

Топалов направи реми с белите фигури срещу Левон Аронян (Армения) в партия от последния девети кръг на турнира.

Ремито гарантира титлата и чек за 75 хиляди долара за Аронян. Арменецът завърши на първо място в класирането с актив от 6 точки.

Втори завърши норвежецът Магнус Карлсен с 5 точки, а трети – Хикару Накамура (САЩ) със същия актив. Топалов финишира седми с 4,5 точки от десет участници и ще вземе чек за 15 хиляди долара.

Радомир Найденов, Мартин Димитров, Ирена Пачова и Кристина Стамова

България с два финала в синхроните при юношите на световното първенство

България има финалисти в синхронните скокове на световното първенство по скокове на батут тук в Санкт Петербург. Радомир Найденов и Мартин Димитров ще се борят за отличията при юношите, след като заеха второто място в квалификацията с оценка от 45.480 точки. Талантливите ни състезатели бяха изпреварени само от представителите на домакините..

публикувано на 16.11.18 в 16:44
Алекс Влаар

Българските бадминтонисти на полуфинал в Дъблин

Димитър Янакиев и Алекс Влаар се класираха за полуфиналите на двойки мъже на международния турнир по бадминтон в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 10 хиляди долара. Българите победиха Якуб Битман и Матей Хубачек (Чехия) с 11:21, 21:18, 21:18 за 41 минути. Янакиев и Влаар поведоха с 16:12 във втория гейм и не изпуснаха преднината си до края, а в третата..

публикувано на 16.11.18 в 16:18

Япония и Венецуела завършиха наравно

Отборите на Япония и Венецуела завършиха 1:1 в контролна футболна среща, играна на стадиона в Оита. Хироки Сакаи откри резултата в полза на домакините в 40-а минута с първия си гол с националната фланелка, но венецуелците изравниха 9 минути преди края след точно изпълнена дузпа от капитана Томас Ринкон. Равенството прекъсна серията от три поредни победи..

публикувано на 16.11.18 в 15:41
Габриел Донев

Габриел Донев приключи в Турция

Българинът Габриел Донев отпадна на четвъртфиналите на сингъл и на полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.  На единично тръгналият от квалификациите Донев загуби от шестия поставен Ник Разборшек от Словения с 1:6, 6:3, 4:6 за 2:15 часа. Българинът успя да навакса пасив от..

публикувано на 16.11.18 в 15:13

Петър Стойчев тренира в Магелановия проток за Антарктида

Броени часове остават до тръгването на специалния кораб от Пунта Аренас (Чили) до Антарктида за първото историческо организирано състезание по плуване в ледените води на Седмия континент. Петър Стойчев заедно с още 15 плувци от 9 държави са в готовност за заминаване и вчера за последно направиха тренировка в Магелановия проток, като температурата на..

публикувано на 16.11.18 в 15:05
Ани Вангелова

Ани Вангелова шампионка на двойки

Българката Ани Вангелова спечели титлата на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.  Поставените под номер 3 Вангелова и Анна Яковлева (Русия) триумфираха без игра след отказ на съперничките им на финала Мери Клос и Кими Гуерин (САЩ). 25-годишната левичарка от София спечели трета титла при..

публикувано на 16.11.18 в 14:10
Георги Петков

Георги Петков ще постави рекорд в Никозия

Селекционерът на националния отбор на България по футбол Петър Хубчев почти сигурно ще гласува доверие за мача срещу Кипър довечера в Никозия на Георги Петков да застане на вратата. Ако това стане факт, стражът на „Славия“ ще стане най-възрастният национал в историята със своите  42 години и 8 месеца. Петков дебютира за „А“ отбора през 1998-а..

публикувано на 16.11.18 в 14:03