Веселин Топалов лидер в престижна верига турнири

Веселин Топалов

Българският супергросмайстор Веселин Топалов продължава да бъде едноличен лидер във временното класиране на елитната шахматна верига Grand Chess Tour, която обединява най-престижните шахматни събития от световния календар през годината - Norway Chess (Норвегия), Sinquefield Cup (САЩ) и London Chess Classic (Великобритания).

Топалов води пред всички звезди на световния шахмат с резултат от 17 точки, следван от Хикару Накамура (САЩ) с 16 точки, Левон Аронян (Армения) с 15 точки, Магнус Карлсен (Норвегия) с 14 точки, Аниш Гири (Холандия) с 13 точки, Вишванатан Ананд (Индия) с 12 точки, Максим Вашие-Лаграв (Франция) с 12 точки, Фабиано Каруана (САЩ) с 9 точки и Александър Гришчук (Русия) с 8 точки.

Българинът спечели еднолично супертурнира в норвежкия град Ставангер с 6.5 точки, а в турнира в Сейнт Луис (САЩ) зае седмото място с краен резултат от 4.5 точки (две победи, пет ремита и две загуби).

В Сейнт Луис Веселин Топалов спечели втора поредна победа срещу действащия световен шампион Магнус Карлсен, а водачеството му във веригата Grand Chess Tour го превръща на практика в най-добрия шахматист в света.

Решителният за крайното класиране турнир London Chess Classic ще се проведе в периода 3-13 декември в Лондон.

Националите категорични: Изиграхме най-добрия си мач

Футболистите от националния ни отбор изразиха мнение след равенството 1:1 с Кипър, че това е бил най-добрият мач на България в последните години. След спечелената точка нашите продължават да делят първото място в 3-та група на 3-та дивизия в турнира Лига на Нациите с отбора на Норвегия. Ивелин Попов: "Бяхме доста афектирани след края на мача. От..

публикувано на 17.11.18 в 07:28
Петър Хубчев

Петър Хубчев доволен от нашите

Селекционерът на националния ни отбор по футбол Петър Хубчев призна, че е доволен от представянето на нашите срещу Кипър, но не и от равенството 1:1. "Откакто аз съм национален селекционер това е един от мачовете, в който показваме най-голямо мъжество и най-голям хъс. Разбира се, ние си имаме нашите възможности и нашите граници. Трябва да прибавяме и..

публикувано на 17.11.18 в 07:25

Холандия се разправи със световните шампиони

Холандия победи с 2:0 световния шампион Франция в Амстердам и запази надежди за първото място в група 1 в елита на Лигата на нациите на УЕФА. Въпитаниците на Роналд Куман имаха превъзходство през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до успеха. Домакините поведоха в края на първото полувреме, когато след лошо изчистване в наказателното поле на..

публикувано на 17.11.18 в 07:23
Джокович е без загубен сет в Лондон.

Джокович с 3 от 3 в Лондон

Водачът в световната ранглиста  Новак Джокович записа трета победа във финалния турнир на АТП в Лондон. Петкратният шампион в надпреварата Джокович се наложи над петия в схемата Марин Чилич (Хърватия) със 7:6(7), 6:2 и завърши на първото място в група "Густаво Куертен" с пълен актив. Белградчанинът взе оспорваната първа част с тайбрек, в който спаси..

публикувано на 17.11.18 в 07:22

Националният отбор по футбол на България завърши наравно 1:1 с Кипър

Националният отбор по футбол на България завърши наравно 1:1 с Кипър  в Никозия , в предпоследен мач от 3-та група на 3-та дивизия на турнира Лига на нациите.  Гол  за домакините на Захариу в 24-тата минута. Николай Димитров изравни от дузпа в 89-тата минута В другият мач от нашата група Словения - Норвегия  1:1. Кръг преди края начело в класирането..

публикувано на 16.11.18 в 23:39
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис червени кортове от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство.  Кузманов победи квалификанта Бастиан Мая (Чили) с 6:4, 6:2 за 84 минути.   25-годишният пловдивчанин пропиля ранен аванс от 3:0, но след 4:4 спечели пет поредни..

публикувано на 16.11.18 в 22:51

Владимир Зографски преодоля квалификациите на старта на Световната купа

Владимир Зографски преодоля квалификациите за първото състезание от новия сезон за Световната купа по ски-скок в полския зимен център Висла.   Зографски се нареди на девето място в пресявките на голямата шанца със 125.6 точки, след като преодоля 127.0 метра.   Българинът остана само на 12.1 точки от победителя в квалификациите Евгени Климов от..

публикувано на 16.11.18 в 22:03