Станимир Беломъжев с нова световна титла в Тула

Снимка: orienteering.org

Станимир Беломъжев спечели втора титла на първото световно студентско първенство по ски ориентиране в Тула (Русия). Българинът триумфира със златото в дисциплината преследване, като преодоля трасето за 33 минути и 1 секунда. Втори финалната линия пресече стартиралият с 12-и номер финландец Теро Линаинмаа, който имаше изоставане от 51 секунди в спринта, а трети финишира шестия от спринта Юри Уситало (Финландия), финиширал 30 секунди след Беломъжев.

При жените победителка е Ана Улвенсоен (Норвегия), следвана от финладките Санна Пуса и Соня Морски. Българската представителка при жените Антоанета Дяксова зае 17 място.

Маршрутът на мъжете по вариант бе с дължина 8200 м, 75 м денивелация и 17 контролни точки, а на жените 5600 м, 65 сб. изкачване и 15 контролни точки.

Утре е почивен ден, в неделя е смесената спринтова щафета, а в понеделник – средна дистанция с масов старт.

„Монтана“ приключи участието си в турнира за Купата на CEV

„Монтана“ приключи участието си във втория по сила европейски клубен турнир по волейбол за Купата на CEV. Момчетата на Даниел Пеев записаха нова загуба, този път като гости на чешкия „Кладно“ с 0:3 гейма, в отделните части 24:26, 21:25, 22:25 точки, в мач-реванш от 1/32-финалите на надпреварата. Най-резултатен за българите бе Виталий Бондар..

публикувано на 13.11.18 в 20:50

„Берое“ с победа срещу „Академик Бултекс“ в българския мач от Балканската лига

„Берое“ надигра с 95:86 точки като гост „Академик Бултекс“ в българския мач от Балканската лига по баскетбол. Гостуващият тим взе аванс в края на първата част след тройки на Конър Франкамп, но точно преди почивката пловдивчани се върнаха в двубоя. След 20 минути игра „Берое“ водеше с 44:42 точки. В третата четвърт воденият от старши..

публикувано на 13.11.18 в 20:43
Калоян Бинев и Владимир Далаклиев

Сладващата година България приема олимпийска квалификация по таекуондо

Следващата година България може да бъде домакин на олимпийска квалификация по таекуондо, новината съобщи президентът на родната централа Слави Бинев. „В момента водя разговори с Министерството на младежта и спорта, тъй като доста стават разходите за такси за състезанията, които искаме да спечелим като домакинство. В България много е..

публикувано на 13.11.18 в 17:52
Кевин Андерсън прегази Кей Нишикори в Лондон.

Кевин Андерсън даде само гейм на Кей Нишикори

Южноафриканският тенисист Кевин Андерсън записа втора победа на финалите на АТР в зала „О2“ в Лондон. В група „Лейтън Хюит“ той разгроми Кей Нишикори от Япония с 6:0, 6:1 за 65 минути игра. Двубоят беше неравностоен. Многото грешки на азиатеца го направиха неконкурентоспособен на Андерсън. Нишикори загуби първите 11 гейма и взе почетния си..

публикувано на 13.11.18 в 17:28

Франция и Хърватия определиха съставите за финала на Купа "Дейвис"

Капитаните на Франция и Хърватия обявиха имената на избраниците си, на които ще разчитат във финала на Купа „Дейвис“ в края на следващата седмица. Двубоят ще се проведе в периода 23-25 ноември на стадион „Пиер Мороа“ в Лил. За домакините капитанът Яник Ноа е повикал Люка Пуй, Жереми Шарди, Пиер-Юг Ербер, Никола Маю и Жо-Вилфред Цонга. Французите няма да..

публикувано на 13.11.18 в 17:10
Игуаин (вдясно) в спор с Киелини от

Гонсало Игуаин наказан за 2 мача

Нападателят на "Милан" Гонсало Игуаин бе наказан за две срещи и получи предупреждение, след като бе изгонен при загубата с 0:2 от шампиона "Ювентус". Аржентинецът получи втори жълт картон от главния съдия Паоло Мацолени в края на мача, което предизвика бурната реакция на футболиста. Невъздържаното поведение на бившия играч на ,,Старата госпожа“..

публикувано на 13.11.18 в 16:53
Емил Велев

Емил Велев ще спасява "Добруджа"

Бившият наставник на софийските "Левски", "Славия" и "Локомотив" и на "Локомотив" (Пловдив) Емил Велев е новият старши треньор на втородивизионния "Добруджа". 56-годишният специалист е постигнал договорка с председателя на УС на добричлии Николай Милков да започне работа в клуба със задачата да спаси отбора от изпадане. "Добруджа" заема последното място..

публикувано на 13.11.18 в 16:35