Петра Квитова каза "сбогом" на турнира в Маями

Петра Квитова

Осмата в схемата Петра Квитова изненадващо отпадна от турнира по тенис в Маями с награден фонд от над 6.84 милиона долара. В среща от третия кръг чехкинята, седма в ранглистата на УТА, загуби с 4:6, 4:6 срещу 30-ата поставена Екатерина Макарова.

В първата част руската тенисистка изоставаше с 1:4, но спечели следващите пет гейма и поведе в резултата. Във втората част Макарова спаси две точки за пробив на двукратната шампионка на "Уимбълдън" Квитова и при 5:4 в своя полза сервира за спечелване на мача. Чехкинята, което все още няма треньор, е с шест победи и осем поражения през 2016 година.

В следващия кръг на силния турнир Екатерина Макарова ще играе срещу победителката от двубоя между Каролине Возняцки (Дания) и Елина Свитолина (Украйна).