Александрина Найденова полуфиналистка на двойки на турнира в Рабат (Мароко)

Александрина Найденова

Александрина Найденова се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Интернешънъл" на УТА в Рабат (Мароко) с награден фонд 250 хиляди долара. Найденова и испанката Жоржина Гарсия Перес победиха драматично Марина Мелникова (Русия) и Амра Садикович (Швейцария) с 1:6, 7:5, 10-8 след 87 минути игра.

Българката и испанката започнаха колебливо и не успяха да спечелят нито веднъж подаването си в първия сет, в който взеха само гейм. Във втората част те стабилизираха представянето си и реализираха решаващ пробив в 11-ия гейм, след което изравниха резултата.  В решителния шампионски тайбрек Найденова и Гарсия Перес наваксаха изоставане от 3:7 точки, за да триумфират.

Така те заработиха по 110 точки за световната ранглиста на двойки и ще си разделят 3435 долара, а за място на финала ще срещнат победителките от двубоя между водачките в схемата Татяна Мария (Германия) и Ралука Олару (Румъния) срещу Рихел Хогенкамп и Лесли Керкхове (Холандия).