от 07.00 часа

"Славия" се класира за Лига Европа

"А" група
Снимка: Архив

Славия победи с 3:1 у дома срещу Монтана в мач от 36-ия кръг на "А" група. Успехът остави "белите" на четвъртото място в крайното класиране.

Те имат актив от 49 точки, с което се класират за турнира Лига Европа за първи път от две десетилетия. Столичани не са завършвали на четвърта позиция в "А" група от 2003 година насам.

В 21-та минута "белите" най-после взеха аванс в резултата, след като Кръстев проби отдясно, подаде към Георги Йомов и той с техничен удар прати кълбото в мрежата зад Иванов.

След половин час игра Балджийски центрира отдясно от корнер и Станкев с глава покачи аванса на Славия на две попадения.

В 77-ата минута Георги Пашов извърши нарушение в центъра на терена, получи втори жълт и съответно червен картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

В 79-ата минута нов удар на Балджийски срещна напречната греда на вратата на гостите, а в същата минута Монтана вкара попадение след бърза контра и завършващ удар на откъсналия се Сергей Георгиев.

Две минути преди изтичане на редовното време Ивайло Димитров проби отляво и подаде към Емил Стоев, който от близка дистанция с глава вкара третия гол за столичани.

В края на следващата седмица отборът на Монтана ще играе бараж за участие в "А" група срещу втородивизионния Поморие.

Славия: Maрио Кирев, Димитър Буров, Стефан Велков, Никита Сергеев, Цветомир Панов, Емил Мартинов, Калоян Кръстев, Мартин Станкев (62-Ивайло Димитров),  Георги Йомов (86-Владимир Семерджиев), Борислав Балджийски, Сердер Сердеров (52-Емил Стоев)

Монтана: Христо Иванов, Георги Ангелов, Асен Георгиев (46-Денислав Сергиев), Християн Илиев, Георги Пашов, Набил Еженави, Раиф Мурадов, Иван Коконов (80-Борислав Дамянов), Цветан Варсанов, Атанас Илиев, Петър Атанасов (46-Сергей Георгиев)