от 07.00 часа

Стилиян Петров игра едно полувреме за "Астън Вила"

Стилиян Петров
Снимка: avfc.co.uk

Бившият капитан на националния отбор на България Стилиян Петров игра едно полувреме при победата на Астън Вила над Уорчестър с 5:1 в контролна среща, част от предсезонната подготовка на бирмингамци.

Срещата започна по-добре за шестодивизионния тим, който откри резултата след само шест минути игра чрез Мат Бърли.

В ответната атака обаче Джак Грийлиш изравни, а още преди почивката Вила поведе, след като и Либор Козак бе точен.

На полувремето старши треньорът Роберто ди Матео извърши куп промени в състава си, а в игра се появи и Стилиян Петров.

В 48-ата минута 17-годишният Рушиан Хепбърн-Мърфи покачи на 3:1, а малко след това удар на Петров бе спасен с вещина от вратаря на домакините.

Последните два гола в срещата паднаха в заключителните минути и бяха дело на Кейнан Дейвис, който се разписа в 89-ата и 93-ата минута.

Победата над Уорчестър е трета за Вила в предсезонната подготовка, като по-рано през деня тимът победи и Телфорд с 2:1. Стилиян Петров не взе участие в тази среща.