Eмисия новини
от 11.00 часа

Есенен салон на изкуствата в Пловдив

Община Пловдив представи пълната програма на Есенния салон на изкуствата този септември в Пловдив.


2 септември

Античен театър 

20:00 ч.

Официално откриване на Есенния салон на изкуствата Пловдив, 2016

Концерт на GIPSY 4 EVER

Новият проект на бившите звезди от „Джипси кингс“

26 август – 27 септември

Античен театър

Opera Open, 2016 – Есен

26 август

21:00 ч.

„Йосиф и фантастичната му пъстра дреха“

Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър и Тим Райс

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев
Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера – Варна

30 август

20:30 ч.

„Исус Христос суперзвезда“

Рок опера от Андрю Лойд Уебър и Тим Райс

с участието на Наско от БТР и Християна Лоизу

Диригент Константин Добройков

Сценична среда Боряна Сечанова

Хор и оркестър на Държавна опера – Пловдив

8 септември

20:00 ч.

„Кармен“ – Жорж Бизе

Диригент Диан Чобанов

Режисьор Мария-Елена Мексия

Солисти: Виолета Радомирска, Ивайло Михайлов, Евгения Ралчева, Петър Данаилов и др.

Балет, хор и оркестър на Държавна опера – Пловдив

15 септември

19:30 ч.

„Тоска“ – Джакомо Пучини

Международен проект с участието на солисти от Матера (Италия)

Диригент Леонардо Куадрини

Солисти: Росана Потенца, Франческо Дзингариело, Стефано Мео

Хор и оркестър на Държавна опера – Пловдив

27 септември

19:30 ч.

„Една нощ във Венеция“ – Йохан Щраус

Режисьор Светозар Донев

Солисти, хор и балет на Национален музикален театър „Стефан Македонски“

Оркестър на Държавна опера – Пловдив

1 – 6 септември 

Летен театър

18:00 – 23:00 ч.

Осми PolineROOOCK fest

Повече информация за програмата на:

www.polineroplace.com

1 септември

Концерт на групите Поморианс, Уикеда, Светльо Хиподилски, Обратен ефект, Холера

2 септември

Концерт на група Кикимора със специалното участие на Йорн Ланде

3 септември

Концерт на група Wild Rose, Гърция

4 септември

Вечер на пловдивския рок от 70-те и 80-те

5 септември

Концерт на младежки рок групи от Пловдив

6 септември

Концерт на група Тангра

1 – 21 септември

9-и симпозиум Арт колаж Пловдив‚ 2016

Куратор Маргарита Джарова

Участници: Албена Михайлова, Никола Певичаров, Александър Филев, Борис Богданов, Иван Чакъров, Цветана Димитрова, Яна Василева, Славчо Славчев, Ирена Иванова, Нели Гочева, Иво Бистрички, Мартина Караиванова

1 септември

Изложбена зала на ДПХ

ул. „Гладстон“ № 32

16:30 ч.

Откриване на изложба

1 – 30 септември

Стария град

Национални есенни изложби Пловдив, 2016

„Огледало“

Куратор доц. д-р Галина Лардева

1 септември

Балабанова къща

18:00 ч.

Официално откриване на изложбите

Участници:

Балабанова къща

Милена Цочкова – живопис и рисунка
Андрей Градечлиев – фотографики и рисунки
Яна Стойчева – живопис
Ясен Панов – колаж

Къща Хиндлиян

Стела Василева – рисунка и обект
Евелина Петкова – скулптура
Иван Кюранов – фотография

ГХГ, експозиция „Мексиканско изкуство“

Милена Бочукова – скулптура

Деян Янев – живопис

Съпътстваща програма

9 септември

Дом на Киното „Лъки синема“

19:00 ч.

Предпремиера на документалния филм „Дистанция“

Режисьор Албена Михайлова

17 септември

къща Хиндлиян

11:00 – 14:00 ч.

Уъркшоп „Работилница за разбиране“ и фотоконкурс „Моето огледало“

Водещи: Мария Димчева и Дарина Бойкина

Национални есенни изложби – Нощ/Пловдив 2016

Програма „Музеи и галерии“

23 септември

Стартира от Балабановата къща

20:00 – 21:00 ч.

Kураторски тур на доц. д-р Галина Лардева

Балабанова къща

21:00 – 21:30 ч.

Среща-разговор с Ясен Панов – колаж

къща „Хиндлиян“

21:30 – 22:00 ч.

Среща-разговор с Иван Кюранов

къща „Хиндлиян“

22:00 – 22:30 ч.

Среща-разговор със Стела Василева – рисунка и обект

къща „Мексиканско изкуство“

22:30 – 23:00 ч.

Среща-разговор с Деян Янев – живопис

24 септември

Стартира от Балабановата къща

20:00 – 21:00 ч.

Кураторски тур на доц. д-р Галина Лардева 

къща „Мексиканско изкуство“

21:00 – 21:30 ч.

Среща-разговор с Милена Бочукова – скулптура

къща „Хиндлиян“

21:30 – 22:00 ч.

Среща-разговор с Евелина Петкова – скулптура

Балабанова къща

22:00 – 22:30 ч.

среща-разговор с Яна Стойчева – живопис

Национални есенни изложби – Нощ/Пловдив, 2016

Детска програма

24 септември

къща „Хиндлиян“

16:00 – 20:00 ч.

Втори семеен шахтурнир „Старият Пловдив“

1 – 30 септември

Старинен Пловдив

Къща Недкович

Синя зона

„12 години -12 автори в Недкович“

Куратор Тихомир Витков

Участници:

Миню Бонев,Петкан Наков, Иван Василев,

Аделина Алексиева,Тихомир Витков,

Паола Стоева, Надежда Белева, Никола Русев, Мариана Маринова, Цветелина Цонева, Васко Василев,Иван Велчев -Йово

1 септември

17:00 ч.

Официално откриване на изложбата на художници в неравностойно положение

1 септември –

30 ноември

Първо студио на Радио Пловдив

19:00 ч.

Камерна сцена Пловдив

Програмата включва 4 концерта.

Повече информация на: www.facebook.com/ChamberScenePlovdiv

2 – 6 септември

ХХII Международен кукленотеатрален фестивал „Двама са малко – трима са много“ &“TheatAir 2016”

Подробна програма може да намерите на: www.pptheatre.com,https://www.facebook.com/theatair/

Всички прояви на открито са безплатни, а всички спектакли в зала са с платен вход.

2 септември

ул. „Княз Александър І“

до Градска художествена галерия

17:00 ч.

„Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“

Градска художествена галерия

ул. „Княз Александър І“

№ 15

17:30 ч.

Откриване на изложба „70-ти юбилеен сезон на Държавен куклен театър Пловдив“

терасата на „Арена“ до Римски стадион

18:30 ч.

Музикален сет с Джипси Джаз

сцена Куклен театър Пловдив

19:00 ч.

Официално откриване на фестивала

„Дама Пика“ – премиерен спектакъл на ДКТ Пловдив

стълби „Каменица“

19:30 ч.

„Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO

3 септември

сцена Куклен театър Пловдив

11:00 ч.

„Полицаят Артър и неговият кон Хари“– спектакъл на ДКТ Бургас

Цар-Симеонова градина до Виенския павилион

11:00 ч.

„Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“

Камерна зала Драматичен театър

16:00 ч.

„Патето, смъртта и лалето“ – спектакъл на Куклен театър Любляна, Словения

пл. „Ст. Стамболов“

17:00 ч.

„Катастрофа“ – клоунаден спектакъл, Италия

пл. „Ст. Стамболов“

18:00 ч.

„Фолклорна магия“ – спектакъл на ДКТ Стара Загора

до Римски стадион

18:30 ч.

Марионетен уличен спектакъл на Гранде Лупо Булгаро, Италия

пл. „Ст. Стамболов“

19:00 ч.

„Поко Льоко“ – улично цирково шоу на циркДе Ла Люлин

сцена Куклен театър Пловдив

19:00 ч.

„Разгръщане“ – куклен спектакъл, САЩ

стълби „Каменица“

19:30 ч.

„Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO

4 септември

сцена Куклен театър Пловдив

11:00 ч.

„Огнивото“ – спектакъл на ДКТ Сливен

Градска градина, срещу ЕВН

11:00 ч.

„Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“

Цар-Симеонова градина до Виенския павилион

11:30 ч.

„Фолклорна магия“ – спектакъл на ДКТ Стара Загора

сцена Театър Хенд

16:00 ч.

„Клоунът и неговите деца“ – спектакъл на „Ателие 313“, София

до Римски стадион

17:00 ч.

„Катастрофа“ – клоунаден спектакъл, Италия

до Римски стадион

17:00 – 17:40 ч. 18:00 – 18:40 ч.

19:00 – 19:40 ч.

20:00 – 20:40 ч.

„Ти, аз и другите“

Проект живи статуи от Украйна, Португалия и България

сцена Куклен театър Пловдив

18:00 ч.

„Момче и вятър“ – Столичен куклен театър

Цар-Симеонова градина до Виенския павилион

18:00 ч.

Марионетен уличен спектакъл на Гранде Лупо Булгаро, Италия

стълби „Каменица“

19:30 ч.

„Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO

терасата на Драматичен театър Пловдив, Главната пешеходна улица

20:30 ч.

Музикален сет с Джипси Джаз

сцена Куклен театър Пловдив

22:30 ч.

„Allegro ma non troppo“ театър Ротатива, Испания

5 септември

сцена Куклен театър Пловдив

11:00 ч.

„Къде отиваш, конче?“ – спектакъл на ДКТ Добрич

ул. „Княз Александър І“, до Градска художествена галерия

11:00 ч.

„Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“

сцена Куклен театър Пловдив

16:00 ч.

„Направено по поръчка“ – спектакъл на театър „Трейн“, Израел

Цар-Симеонова градина до Виенския павилион

17:00 ч.

„Катастрофа“ – клоунаден спектакъл, Италия

пл. „Ст. Стамболов“

17:00 – 17:40 ч. 18:00 – 18:40 ч. 19:00 – 19:40 ч. 20:00 – 20:40 ч.

„Ти, аз и другите“

Проект живи статуи от Украйна, Португалия и България

кв. Капана, ул. „Христо Дюкмеджиев“

18:00 ч.

„Нумио“ театър Ротатива, Испания

сцена театър „Хенд“

18:00 ч.

„Тя трябваше да каже НЕ“ – спектакъл на куклен театър „Не се паникьосвай“, Гърция 

до Римски стадион

18:30 ч.

Марионетен уличен спектакъл на Гранде Лупо Булгаро, Италия

стълби „Каменица“

19:00 ч. 

„Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO

Главна пешеходна улица от Община Пловдив до Римски стадион

19:30 ч.

„Охлюв“ – пърформанс шествие на Театър на огъня и сенките Fireter, България

сцена Куклен театър Пловдив

22:00 ч.

„СамИ“ – театър „Умедио“, Испания

6 септември

сцена Куклен театър Пловдив

11:00 ч.

„Бременските музиканти“ – спектакъл на ДКТ Видин

Цар-Симеонова градина до Виенския павилион

11:00 ч.

„Рибарят и златната рибка“ – уличен спектакъл с театър „Аладин“

сцена Куклен театър Пловдив

15:00 ч.

„Вълшебното пътешествие на Удеард Тулне“ – спектакъл на куклен театър „Клайпедия“, Литва

Цар-Симеонова градина до Виенския павилион

17:00 ч. 

 „Катастрофа“ – клоунаден спектакъл, Италия

до Римски стадион

17:30 – 18:10 ч. 18:30 – 19:10 ч. 19:30 – 20:10 ч. 20:30 – 21:10 ч.

„Ти, аз и другите“

Проект живи статуи от Украйна, Португалия и България

кв. Капана, ул. „Христо Дюкмеджиев“

18:00 ч.

Марионетен уличен спектакъл на Гранде Лупо Булгаро, Италия

сцена Куклен театър Пловдив

18:30 ч.

„Хензел и Гретел“ – спектакъл на Драматично-куклен театър Пазарджик

Цар-Симеонова градина до Виенския павилион

19:00 ч.

„Поко Льоко“ – улично цирково шоу на циркДе Ла Люлин

стълби „Каменица“

19:30 ч.

„Корените на небето“ – движенчески и музикален спектакъл от AiO

сцена Куклен театър Пловдив

21:00 ч.

Закриване на фестивала

„Новите дрехи на Краля“ – спектакъл на театър „Хенд“

3 септември – 26 октомври

Фестивал „Sounds Of The Ages 2016“

3 септември

Античен театър

20:00 ч.

Концерт на Йън Андерсън – „The best of  Jethro Tull“

22 септември

Античен театър

20:00 ч.

Концерт на Katatonia с оркестъра на Държавна опера – Пловдив

Диригент Левон Манукян

23 септември

пл. „Централен“

20:00 ч.

Концерт на Macaco,Испания

26 октомври

зала „Колодрум“

20:00 ч.

Японските барабанистиYamato представят новата си програма„Bakuon – Легенда за ритъма на сърцето“

3 септември – 31 октомври

Център за Съвременно изкуство

Баня „Старинна“

Седмица на съвременното изкуство

„Музеят Ръб“

Повече информация за програмата на: 

www.arttoday.org

3 септември

18:00 ч.

Официално откриване

7 – 11 септември

Международна среща на представители на Световната федерация на журналистите и писателите по туризма FIJET

10 септември

Цар-Симеонова градина

до Пеещите фонтани

19:00 ч.

Церемония по връчването на награда „Златна ябълка“ за изключителния принос на Община Пловдив в развитието на туризма

С участието на хора и оркестъра на Държавна опера – Пловдив

8 – 10 септември 

Лапидариумът в Старинен Пловдив

20:30 – 22:30 ч.

„Фасада“ – видео фестивал 

Повече информация за програмата на: www.facade.arttoday.org

8 септември

20:30 ч.

Официално откриване

9 – 10 септември

Открита сцена

Старинен Пловдив

S'cool Rock Fest

„Рокът за едно по-добро бъдеще“

Концерти на ученически рок групи с ментор Димитър Кърнев от група Д2,

китарни клиники и уъркшопове в Балабанова къща и къща „Хиндлиян“

10 – 23 септември

Драматичен театър

ХX Есенен международен театрален фестивал „Сцена на кръстопът“

„Театърът безкрая“

Повече информация за програмата на: 

www.scenatepe.com

10 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Възвишение“ – по романа на Милен Русков

Драматичен театър Пловдив

Драматизация Александър Секулов и Иван Добчев

Режисьор Иван Добчев

11 септември

Камерна зала

19:30 ч.

Спектакъл на Стайко Мурджев по текстове на Камен Донев

Премиера на Драматичен театър Пловдив

12 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Вълци“ – по „Трънски разкази“ на Петър Делчев

Премиера на Драматичен театър Пловдив

Драматизация Александър Секулов

Режисьор Диана Добрева

Камерна зала

19:30 ч.

„Ничия Земя“ – по филмовия сценарий на Данис Танович

Народен театър „Иван Вазов“ София

Сценична адаптация и режисура Стоян Радев

13 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Рейс“ от Станислав Стратиев

Сатиричен театър „Алеко Константинов“ София

Сценична версия и постановка Здравко Митков

14 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Бел Ами“ от Юрий Дачев по Ги дьо Мопасан

Малък градски театър „Зад канала“ София

Постановка Бина Харалампиева

15 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Синята птица“ – феерия от Морис Метерлинк

Народен театър „Иван Вазов“ София

Режисьор Мариус Куркински

Камерна зала

19:30 ч.

„Пилето“ – по романа на Уилям Уортън, пиесата на Наоми Уолъс, филма на Алън Паркър, с текстове от филма „Великият диктатор“

Младежки театър „Николай Бинев“ София

Сценичен вариант и режисура Васил Дуев

16 септември

Камерна зала

19:30 ч.

„Какво правим с бабата“

Театрална компания „Лусия Миранда“ Испания

Режисьор Лусия Миранда

17 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Ателие“ по „Зойкина квартира“ на Михаил Булгаков

Клас „Проф. Стефан Данаилов“

Постановка проф. Стефан Данаилов

Камерна зала

19:30 ч.

„От тука започва България“ – авторски вербатим спектакъл

ДКТ „Васил Друмев“ Шумен

Режисура и композиция Неда Соколовска

18 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Лунатици“ от Кен Лудвиг

Народен театър „Иван Вазов“ София

Режисьор Росица Обрешкова

Камерна зала

19:30 ч.

„Дубльори“ от Кенан Тополян

ДКТ „Димитър Димов“ Хасково

Режисьор Елин Рахнев

19 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Отело“ от Уилям Шекспир

Театър „Българска армия“ София

Режисьор Иван Урумов

20 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Пурпурният остров“ от Михаил Булгаков

Държавен куклен театър Варна

Режисьор Теди Москов

Камерна зала

19:30 ч.

„Три любови“ от Айседора Дънкан и Иля Шнайдер

Национален академичен театър

„М. Занковецкая“ Лвов, Украйна

Режисьор Таисия Литвиненко 

21 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Хамлет“ от Уилям Шекспир

Театрална компания The Festival Players Стратфорд на Ейвън, Великобритания

Режисьор Майкъл Дайър

Камерна зала

19:30 ч.

„Госпожица Юлия“ от Август Стриндберг

Театър 199 София

Режисьор Йосиф Сърчаджиев

22 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Четири“ по „Квартет“ на Роналд Харвуд

Нов театър НДК София

Режисьор Ивайло Христов

23 септември

Голяма зала

19:00 ч.

„Анна Каренина“ – по романа на Л. Н. Толстой

Премиера на Театър „София“

Драматизация и режисура Николай Поляков

Съпътстваща програма

Програмата включва театрални представления, концерти, представяне на книги и изложба, посветена на 400-годишнината от смъртта на Шекспир

Музикална среда на юбилейното издание – Евгени Господинов

8 септември

стълбите на „Каменица“

20:00 ч.

„Духът на Кармен“ от Анжел Вагенщайн

Драматичен театър „Рачо Стоянов“ Габрово

Режисьор Александра Хонг

19 септември

Камерна зала

19:30 ч.

„Онова нещо“ – ателие по Йордан Радичков

Театрална работилница „Сфумато“ София

Под ръководството на Маргарита Младенова и Иван Добчев

10 септември – 20  октомври

Архитектурен форум Пловдив, 2016

10 септември – 20  октомври

пл. „Централен“

Модул 1

Изложба на пловдивските архитекти

Традиционен годишен преглед, който представя  най-новите проекти на пловдивските архитекти

20 юли – 25 септември

Модул 2

Архитектурен конкурс „Тютюневият град на Пловдив – идентичност, обновяване, приобщаване“

Повече информация на сайта:

http://tutun.kab-plovdiv.com/

19 септември

Дом на културата „Борис Христов“

16:00 – 20:00 ч.

Модул 3

Лектория  „Тютюневият град на Пловдив – идентичност, обновяване, приобщаване“

С участието на:

арх. Ива Стоянова – д-р на архитектурнитенауки

арх. Владислав Костадинов

арх. Иван Колев – експерт в НИНКН

Димитър Лулчев – икономист

5 – 20 октомври

ул. „Райко Даскалов“

Модул 4

Изложба „Тютюневият град на Пловдив – идентичност, обновяване, приобщаване“

Представя всички проекти, участвали в архитектурния конкурс.

12 септември

Античен театър

20:00 ч.

Концерт на група „Фондацията“

С Дони, Кирил Маричков, Иван Лечев, Славчо Николов и Венко Поромански

12 септември – 10 октомври

Европейски писателски срещи

Писатели от световно измерение гостуват в Пловдив

Давид Фоенкинос Франция

Мануел РикоИспания

Юз Алешковски Русия

Силви Жермен Франция

Мишел УелбекФранция

Повече информация на сайта:www.plovdiv.bg

13 септември

Античен театър 

20:00 ч.

„Поклон за Пловдив“ - юбилеен концерт на Христо Кидиков

С участието на Йорданка Христова, Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Орлин Горанов, Росица Кирилова, Мими Иванова, Тони Димитрова

18 септември

Античен театър

20:00 ч.

Концерт на Найджъл Кенеди и „София Симфоникс“

„Новите четири годишни времена“

Диригент Маестро Любка Биаджони

19 – 25 септември

различни локации в Стария град

Празници на Стария град

За повече информация: http://www.oldplovdiv.com/

19 септември

Античен театър

19:00 ч.

Официално откриване на празниците

23 и 24 септември

Музеи, галерии и открити пространства

Нощ/Пловдив, 2016

Запази нощта за Пловдив!

Повече информация за програмата на: www.night.bg

23 и 24 септември

19:00 – 01:00 ч.

Програма „Музеи и галерии“

24 септември

19:00 – 01:00 ч.

Програма „Култура и клуб“

23 и 24 септември

19:00 – 01:00 ч.

Програма „Град и публични пространства“

23 и 24 септември

19:00 – 01:00 ч.

Програма „Отворени изкуства“

Новата програма на фестивала представя специална селекция от произведения и артисти, разделени тематично по жанрове: музика, кино, театър, литература, съвременно изкуство и др.

23 и 24 септември

16:00 – 01:00 ч.

Детска програма „Малката Нощ“

23 – 25 септември

Дом на културата „Борис Христов“

Международен танцов фестивал в Пловдив

Продажба на билети: касата на ДК „Борис Христов“

23 септември

22:00 – 06:00 ч.

Откриване на фестивала и танцово парти

24 и 25 септември

10:00 – 18:00 ч.

20:00 – 22:00 ч.

22:00 – 06:00 ч.

Танцови уроци, семинари и уъркшопове по салса, кизомба, бачата, суинг,самба, меренге, регетон, улични танци и танцов фитнес Zumba

Шоу-програма с участието на международни и български звезди – Алфредо Торес, Раул Торес, Ана Дончева, Калоян Иванов, Дорина Ангелова и др.

Танцови партита

25 септември – 30 октомври

Международен фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ Есен – 2016

Повече информация на сайта http://www.musicartissimo.com/bg/

25 септември

Римски стадион 

18:30 ч.

Диксиленд ол' старс“ в „Празници на Стария град“

Венци Благоев – тромпет, корнет

Невилиян Гемижев – кларинет, вокал

проф. Владимир Радулов – пиано, вокал Александър Куманов – банджо, вокал

Благой Гешев – тромбон

Атанас Хаджиев – саксофон, вокал

Невена Григорова – барабани

Димитър Шанов – контрабас

30 септември 

Балабанова къща

18:30 ч.

Флейтово вълшебство

Марио Кароли – флейта, Италия

Ирина Георгиева – пиано, България, Швейцария

1 октомври

Балабанова къща

18:30 ч.

Перкусионен ансамбъл „Престо“

със специалното участие наТатяна Колева – маримба, перкусии

2 октомври

Малката Базилика

11:30 ч.

Хор „Космически гласове“

Диригент Ваня Монева

8 октомври

Дом на културата „Борис Христов“

11:30 ч.

Бестселърите на Добринка Табакова

Солист и диригент Максим Рисанов – виола, Украйна, Великобритания

Солист Кристина Блаумейн – виолончело, Великобритания

Оркестър на Държавна опера – Пловдив

9 октомври

Балабанова къща

11:30 ч.

Панчо Владигеров – Незабравимият

Ружа Семова – пиано

Теодора Късметска-Сороков – цигулка

Александър и Константин Владигерови – тромпет, кларинет, саксофон, пиано, композиция

23 октомври

Концертна зала

11:30 ч.

Камерен ансамбъл „Софийски солисти“

Диригент Пламен Джуров

Солист Лия Петрова – цигулка

30 октомври

кино „Лъки Синема“

18:30 ч.

„Да обичаш Кармен“ – пловдивска премиера на музикалния филм на Найо Тицин, разказан от британския актьор Бен Крос

С участието на:

Александрина Пендачанска – сопран

Ладислав Елгр – тенор

Арис Аргирис – баритон

Кристина Пасароиу – мецосопран

Съпътстваща програма „Хоризонти“

24 септември 

Балабанова къща

20:00 ч.

„Дни на музиката в Балабановата къща“ гостува на „Нощ/Пловдив“ с концерт представяне на фестивала

Участват:

Ана-Мария Крайчева – сопран и флейта

Чиро Месина – пиано, Италия

5 октомври

АМТИИ

Добринка Табакова – лекция по композиция

17 – 28 октомври

Балабанова къща

Сводеста зала

Ателие „Севколорит“ и Севлия Тодорова представят изложбата „Вдъхновение“

30 септември – 2 октомври 

Стрийт арт фест Пловдив, 2016

Подробна програма на: www.plovdiv.bg

1 октомври

ж.р. „Тракия“

10:00 ч.

Откриване на фестивала

30 септември – 9 октомври

One Architecture Week, 2016

Програма „Действие“

Специални тематични изложби, иновативни студентски работилници, ангажирани намеси, много възможности за директно участие и взаимодействие с панелния квартал „Тракия“

За повече информация: www.onearchitectureweek.com

https://www.facebook.com/OneArchitectureWeek/

30 септември

Хале в ж.р. „Тракия“

ул. „Съединение“ № 4

18:00 ч.

Официално откриване на фестивала

7 – 9 октомври

Plovdiv GuitArt Festival

7 октомври

Официално откриване на фестивала

Във фестивала ще вземат участие:

Miscelanea Quartet – Залцбург, Австрия

Веселин Койчев и Цветан Недялков

фламенко-фюжън формация Дел Падре

Спасимир Стойчев – Залцбург, Австрия

Очаквайте подробната програма на:

www.plovdiv.bg

9 – 30 октомври

One Dance Week, 2016

Международен фестивал за съвременен танц и пърформанс

Повече информация за програмата на:

http://edno.bg/one-dance-week-2016/festivalut

9 октомври

Дом на културата „Борис Христов“

18:00 – 20:00 ч.

Репертоар от 4 пиеси   

Компания Stephen Petronio, САЩ

13 октомври

Дом на културата „Борис Христов“

19:30 – 20:30 ч.

„Електрически приятели“ от  Ювал ПикCentreChorégraphiqueNationaldeRillieux-la-Pape, Франция

14 октомври

Дом на културата „Борис Христов“

19:30 – 20:35 ч.

„Душевно пробождане“ и „Срамежливост“ КомпанияGoblinParty, Корея

17 октомври

Драматичен театър

 Голяма сцена

19:30 – 20:30 ч.

„Колективна загуба на паметта“

 КомпанияDOT504, Чехия

20 октомври

Дом на културата „Борис Христов“

19:30 – 20:45 ч.

„Всичко отива по дяволите, скъпа“ от Фредерик Гравел

Grouped'ArtGravelArtGroup, Канада

22 октомври

Дом на културата „Борис Христов“

16:00 – 16:45

20:30 – 21:15

„Второ тяло“

 КомпанияAnarchyDanceTheatre, Тайван

22 октомври

Стълби Каменица

20:00 – 20:20 ч.

JINX 103  с участието на Йожеф Трефели и Габор Варга, Швейцария

29 октомври

Драматичен театър Пловдив - Голяма сцена

19:30

KOVA - Географски инструменти 

Компания LaVeronal, Испания

30 октомври

Дом на културата „Борис Христов“

Зрителна зала

18:00 – 19:00

„Нагоре“ с участието на Йожеф Трефели и Майк Уинтър, Швейцария

14 – 16 октомври

Военен клуб

Национален конкурс за детско-юношеско творчество „С песен и обич творим добро“

14  октомври

19:00 ч.

Откриване на конкурса

 Музикален поздрав от ДВФ „Омайниче“

16 октомври

17:00 ч.

Заключителен концерт на лауреатите в конкурса и връчване на наградите

15 октомври

Национален поетичен конкурс „Добромир Тонев“

книжарница „Хермес Централ“

18:00 ч.

Награждаване на победителите

1 – 5 ноември

Пловдив Джаз Фест 2016

1 ноември

Официално откриване на фестивала

Във фестивала ще вземат участие: група ZUCO 103, Ричард Бона, Давид Линкс, Георги Корназов, Хилда Казасян, Мирослава Кацарова, Белослава, Андрония Попова

Очаквайте подробната програма на:

www.plovdiv.bg


Още от