Анди Мъри и Давид Ферер ще играят в единия полуфинал в Пекин

Анди Мъри

Водачът в схемата Анди Мъри (Великобритания) и Давид Ферер (Испания) ще играят един срещу друг на полуфиналите на турнира по тенис в китайската столица Пекин с награден фонд 4,165 милиона долара. Двукратният олимпийски шампион Мъри победи своя съотборник за купа "Дейвис" Кайл Едмънд със 7:6(9), 6:2 за 1:49 часа. Мъри имаше проблеми само в първия сет, но във втората част даде само два гейма на съперника си.

На полуфиналите британецът ще срещне петия в схемата Давид Ферер (Испания), който елиминира Александър Зверев (Германия) с 6:7(4), 6:1, 7:5 за 2:21 часа.

По-късно днес на четвъртфиналите най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу номер 2 в схемата Рафаел Надал. В мачове от втория кръг Пабло Кареньо Буста (Испания) победи номер 8 Ришар Гаске с 5:7, 6:4, 6:1, а номер 3 Милош Раонич (Канада) постигна лесен успех над Малек Джазири (Тунис) с 6:3, 6:4 за 58 минути.

Раонич и Кареньо ще играят по-късно днес на четвъртфиналите.