Григор Димитров с първа победа над Гаске

Григор Димитров постигна първи успех от 6 мача над французина Ришар Гаске, за да се класира за втория кръг на турнира в Шанхай. Българинът надигра противника си с 6:4 и 6:4 след час и 32 минути игра.

Двубоят започна силно за французина, който поведе с 3:0. Димитров обаче спечели следващите 5 гейма и обърна развоя в своя полза. След това взе подаването си и поведе в резултата.

Вторият сет започна с по-добра игра за Димитров, който взе ранен пробив и поведе за 2:0. След това Гаске върна пробива и изравни за 3:3. При този резултат Гришо отново взе подаването на французина, след което нямаше грешка на свой сервис и поведе с 5:3. Димитров удържа преднината си за победата с 6:4 и 6:4.

Следващият съперник на българина ще бъде Вашек Поспишил от Канада, който влезе в основната схема от квалификациите, а на старта победи с 2:0 сета Иво Карлович.