Квалификант затрудни Джокович в Шанхай

Новак Джокович

Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Шанхай с награден фонд 5,45 милиона долара, но се затрудни срещу квалификанта Миша Зверев (Германия) - 3:6, 7:6, 6:3. Така трикратният шампион и защитаващ титлата си от миналия сезон сърбин продължава към финала.

Зверев реализира ранен пробив още в третия гейм и доминираше до края на първия сет. Във втората част той отново проби подаването на съперника и поведе с 2:0, но Джокович изравни за 2:2, а в последвалия тайбрек водачът в схемата и в ранглистата показа класата си. В решаващия трети сет Ноле взе бързо предимство от 3:0 гейма и до края не допусна изненада. За място на финала Джокович ще се изправи срещу номер 15 Роберто Баутиста Агут (Испания), който се наложи над деветия поставен в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:3, 6:4. Така испанецът за втори път в кариерата си се класира за полуфинал на турнир от сериите „Мастърс“ след Мадрид през 2014 година.