"Черно море" с минимален успех срещу "Верея"

Черно море победи с 2:1 Верея в среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига.

Резултатът на стадион „Калиакра“ в Каварна бе открит от старозагорци в 13-ата минута от Илия Мунин.

В добавеното време на първата част равенството бе възстановено след автогол на Владимир Зафиров, а в 48-ата минута Марек Кузма направи пълен обрат в полза на символичните домакини.

Това бе втори пореден успех за "моряците" в първенството. Преди паузата за националните отбори Черно море спечели гостуването си на другия старозагорски тим – Берое, с 1:0. Поражението за гостите беше четвърто поредно за тях в шампионата.

След този успех варненци заемат 5-о място във временното класиране с актив от 17 точки. Отборът на Верея е 11-и с 10.