от 09.00 часа

„Челси“ удари шампиона „Лестър“ с 3:0

"Челси" вкара 3 гола на "Лестър"

Отборът на „Челси“ порази шампиона „Лестър“ с 3:0 в първия мач от осмия кръг в английската Висша лига. Така преди останалите мачове „сините“ се изкачиха на петото място във временното класиране с 16 точки, колкото имат „Арсенал“ и „Ливърпул“.  За „Лестър“ загубата е четвърта от началото на сезона и тимът остават на 13-а позиция с 8 точки.

Диего Коща откри резултата в седмата минута, след като бе изпуснат след корнер от бранителите на „Лестър“ и с удар с левия крак преодоля Шмайхел. В 33-ата минута Еден Азар се възползва от поредица от карамболи, за да реализира за 2:0.

През второто полувреме „Лестър“ опита натиск, но „Челси“ заложи на опасни контраатаки. Педро, Виктор Моузес, Н'Голо Канте и Неманя Матич бяха близо до гола за лондончани, но добри изяви на вратаря Шмайхел и защитниците запазваха резултата непроменен. Все пак домакините стигнаха до трето попадение в 80-ата минута, когато Виктор Моузес изпревари двама играчи на „Лестър“, за да оформи крайното 3:0 за „Челси“.