„Арсенал“ се изравни с „Манчестър Сити“ на върха

"Арсенал" победи с 3:2 от "Суонси"

Отборът на „Арсенал“ застигна „Манчестър Сити“ на върха в класирането на английската Висша лига след победата над „Суонси“ с 3:2 в осмия кръг.  „Манчестър Сити“ завърши като домакин 1:1 с „Евертън“, но остава начело с 19 точки, колкото има и Арсенал“.

Три дни преди мача „Арсенал“ - „Лудогорец“ в Шампионската лига тимът на Арсен Венгер изпита трудности срещу гостите от Уелс, въпреки че поведе с 2:0 след голове на  Тио Уолкот в 26-ата и в 33-ата минута. Гилфи Сигурдсон върна едно попадение в 38-ата минута, а след почивката Месут Йозил в 57-ата покачи на 3:1. Борха Бастон покачи отново напрежението в 67-ата минута за 2:3, но силите на гостите за нещо повече не стигнаха.

Трети в класирането с 18 точки е отборът на „Тотнъм“ след 1:1 като гост на „Уест Бромич“.  Първа победа за сезона постигна отборът на „Стоук Сити“ – 2:0 срещу „Съндърланд“. Други резултати: „Челси“ – „Лестър“ 3:0, Борнемут - Хъл Сити 6:1.