„Байерн“ отново без победа

"Байерн" втори мач е без победа

Шампионът „Байерн“ (Мюнхен) не успя да спечели втори пореден мач, след като завърши 2:2 като гост на „Айнтрахт“ (Франкфурт) в седмия кръг на Бундеслигата. В предишния кръг баварците направиха 1:1 като домакини на „Кьолн“, но продължават да водят в класирането със 17 точки.

„Айнтрахт“ игра с човек по-малко от 65-ата минута, след като Шаболч Хущи получи втори жълт картон, но въпреки това стигна до равенството благодарение на гол на Марко Фабиан в 78-ата минута. „Байерн“ на два пъти повеждаше в резултата - Ариен Робен откри в 10-ата минута, но две минути преди последния сигнал „Хущи“ изравни за 1:1. В началото на втората част Джошуа Кимих отново изведе шампионите напред, но в крайна сметка Фабиан донесе равенството за тима на Нико Ковач.

Резултати:  „Кьолн“ – „Инголщад“ 2:1, „Борусия“ (Мьонхенгладбах) – „Хамбургер“ 0:0, „Аугсбург“ – „Шалке“ 1:1, „Хофенхайм“ – „Фрайбург“ 2:1, „Вердер“ – „Байер“ (Леверкузен) 2:1.  Втори в класирането е „Кьолн“ с 15 т. пред „Херта“ (Берлин) с 14 т.